پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21765004 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20129162
کد خبر : 85106 تاریخ ثبت : 1394/11/22 13:02 نظرات تایید شده : 0

ترامپ: کلینتون را شکست می‌دهم

خلیج فارس: دونالد ترامپ که برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه می کوشد گفته است که او در رقابت سراسری برای رسیدن به کاخ سفید به راحتی هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود را شکست خواهد داد.


او که سرمایه داری بدون تجربه سیاسی است با اختلاف زیاد از سایر رقبا در ایالت نیوهمپشایر پیروز شد. ترامپ در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی استراتژی خود را برای مسیر آینده پیروزی تشریح می کرد.

محل رای گیری بعدی در سلسله انتخابات مقدماتی برای جمهوری خواهان ایالت کارولینای جنوبی خواهد بود.

دموکرات ها پس از نیوهمپشایر به نوادا خواهند رفت. سناتور برنی سندرز نیوهمپشایر را به فاصله زیاد از هیلاری کلینتون برد و اکنون ناظران منتظرند ببینند عملکرد او در یک ایالت محافظه کار مثل نوادا چگونه خواهد بود.

اما ترامپ گفت رسیدن سناتور سندرز به نامزدی حزب دموکرات را به دلیل برنامه اش برای افزایش مالیات بعید می داند و در عوض پیش بینی کرد هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق نامزد شود.

او روز چهارشنبه به شبکه سی بی اس گفت: "نظرسنجی ها نشان می دهد که به راحتی هیلاری کلینتون را شکست خواهم داد."

با این حال  ترامپ اذعان کرد که در مرحله مقدماتی برای کسب نامزدی حزب جمهوری خواه شکست ناپذیر نیست.

همزمان کارلای فیورینا تنها زنی که در کارزار مقدماتی جمهوری خواهان رقابت می کرد پس از کسب ۴ درصد آرا در نیوهمپشایر، کناره گیری کرده است.

ساعاتی بعد کریس کریستی فرماندار نیوجرسی هم پس از قرار گرفتن در جایگاه ششم در رای گیری نیوهمپشایر اعلام کرده که رقابت ها را ترک می کند. گفته می شود او برای جمع آوری پول لازم برای ادامه مبارزات و ایجاد حمایت از کمپین خود در تقلا بوده.

سناتور برنی سندرز روز چهارشنبه در هارلم نیویورک با ال شارپتون کشیش سیاهپوست ملاقات کرد.

اما این روحانی با نفوذ گفت هنوز تصمیم نگرفته است که از سندرز، که خود را سوسیالیست دموکرات توصیف می کند، حمایت خواهد کرد یا نه.

به دست آوردن آرای جامعه آفریقایی تبار آمریکا برای کسب نامزدی حزب اهمیت کلیدی خواهد داشت و به نظر می رسد خانم کلینتون از این نظر در موقعیت بهتری باشد.

هر دو حزب نامزد خود را در ماه ژوئیه معرفی خواهند کرد و آمریکایی ها در ماه نوامبر برای تعیین رئیس جمهور بعدی پای صندوق رای خواهند رفت.

تاریخ های کلیدی:
۲۰ فوریه: کارولینای جنوبی (جمهوری خواهان)؛ نوادا (دموکرات ها)
۲۳ فوریه: رقابت جمهوری خواهان در نوادا
۲۷ فوریه: رقابت دموکرات ها در کارولینای جنوبی
اول مارس: موسوم به سه شنبه بزرگ - ۱۵ ایالت و منطقه رای می گیرند
۱۸ تا ۲۱ ژوئیه: کنوانسیون جمهوری خواهان، انتخاب نامزد حزب
۲۵ تا ۲۸ ژانویه: کنوانسیون دموکرات ها، انتخاب نامزد حزبدونالد ترامپ که برای کسب نامزدی

منبع:فرارو

-->