پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32034392 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51328011
کد خبر : 84655 تاریخ ثبت : 1394/11/19 12:05 نظرات تایید شده : 0

احمد توکلی: قانون درباره ردصلاحیت‎ها مشکل دارد

خلیج فارس: نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شورای نگهبان فرصت اندکی برای بررسی صلاحیت ها در اختیار دارد، از لزوم چاره اندیشی برای قانون که فرصتی کمی را برای بررسی صلاحیت ها در اختیار این شورا قرار می دهد، سخن گفت.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از جماران؛ احمد توکلی در مورد عملکرد شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها، اظهار کرد: شورای نگهبان تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا کسی را بی جهت رد نکند و هیچ فردی را بدون صلاحیت، تایید نمی کند، اما واقعیت این است که قانون مشکل دارد و فرصت شورای نگهبان اندک و تعداد نامزدها زیاد است.

وی ادامه داد: نتیجه زیاد بودن تعداد نامزدها این است که عملا شورای نگهبان نمی تواند در تمامی موارد موفق عمل کند و درنتیجه صلاحیت عده ای احراز نمی شود، به نادرستی تایید یا به نادرستی رد می شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: باید چاره ای برای قانون اندیشیده شود. ردصلاحیت های اخیر نمایندگان مجلس نشان داد که شورای نگهبان جهت گیری سیاسی نداشته است و با دقت بیشتر متوجه می شویم که تعداد نماینده های رد شده اصولگرا، بیشتر است.

وی افزود: جامعه ناامید نیست، اما در کم رنگ شدن تاثیر منفی اتفاقات ناخواسته، نه تنها رایزنی روسای قوا، بلکه تلاش تمام اهالی سیاست کمک کننده خواهد بود.

توکلی خاطرنشان کرد: شهادت سیاست مداران بر شناخت افراد صالح یا ناصالح تاثیر بسزایی می گذارد و تصور می کنم هیچ یک از سیاست مداران نباید به جای مراودات و گفت و گو، با رسانه ها صحبت کنند.