پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20047035 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 18414300
کد خبر : 84298 تاریخ ثبت : 1394/11/17 08:45 نظرات تایید شده : 5
شنیدنی‌های هفتگی «خلیج فارس»؛

حذف آخرین پرواز خارجی فرودگاه بوشهر/ بازداشت 3 صیاد هم استانی توسط کویت/ رتبه نگران‎کننده دانش آموزان استان

خوددداری استاندار از دیدار عمومی با مردم گناوه، انتقاد امام جمعه دلوار از افتتاح یک پروژه ناقص و آغاز فعالیت خیرین بخش سلامت در استان بخشی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است.

 خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • شنیده می شود با وجود نصب بنرهایی در سطح شهر گناوه در خصوص دیدار عمومی استاندار با مردم در مسجد جامع این شهر، این نشست لغو گردید. ظاهرا شب قبل از آن در دیدار عمومی استاندار با مردم دیلم انتقاداتی مطرح شده بود که مقرر گردید در جلسه گناوه، بجای استاندار، فرماندار حضور یابد.
 • عبدالصمد دولاح که در انتخابات دوره های هشتم و نهم مجلس در حوزه دشتی و تنگستان نفر دوم شده و امسال وارد صحنه نشده، در جمعی گفته: بنای حمایت و جانبداری از هیچکدام از کاندیداهای این حوزه ندارد.
 • باخبر شدیم براساس آنالیزی که مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش صورت داده، رتبه دانش آموزان استان بوشهر در تحصیلات فنی و حرفه ای، نظری و مقطع پیش دانشگاهی در میان استان های انتهای جدول می باشد. براین اساس، میانگین نمرات امتحانات نهایی  دانش آموزان شاخه نظری و دوره های هنرستان بوشهر، رتبه 28 کشور می باشد. همچنین در پیش دانشگاهی رتبه دانش آموزان استان 26 ارزیابی شده است.
 • با تصمیم شورای شهر، مراسم های امسال 18 اسفند نکوداشت روز بوشهر به همان یک روز محدود شده است. البته هنوز اعضای شورای شهر در خصوص چهره ماندگار و شهروند افتخاری امسال به نتیجه نرسیده اند.
 • هفته گذشته در نشست مشترک مسئولان استانداری با برخی از فعالان اقتصادی و فرهنگی روسیه، پیشنهاد راه اندازی موزه و پارک مشترک ایران و روسیه در بوشهر مطرح شد. زمین موردنظر برای این امر در مجاور استانداری واقع در کوچه مبارزان این شهر قرار دارد که در دهه 60 در ازای تخریب عمارت روسی در جفره علیباش به این کشور داده شد تا گذر خیابان ساحلی بوشهر بازگشایی شود. شایان ذکر است در دوره شورای قبل بوشهر نیز چند مرحله پیگیری هایی با وزارت خارجه و همچنین سفارت روسیه به منظور بهره برداری مشترک از این باغ یک هکتاری انجام شد، ولی نتیجه بخش نبود.
 • امام جمعه دلوار نسبت به افتتاح ناقص یک پروژه انتقاد کرده و گفته: پروژه مجتمع فرهنگی هنری دلوار دو مرحله کلنگ زنی شده و یا پروژه کتابخانه دلوار از سال 88 عملیات احداث آن شروع‌شده و امسال در هفته  دولت توسط استاندار و جمع زیادی از مدیران افتتاح شد اما هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیده و برای مردم و جوانان قابل‌استفاده نیست.
 • از شما چه پنهان، تنها پرواز بین المللی فرودگاه بوشهر که به مقصد دوبی بود، لغو شده است. این پرواز که توسط شرکت آسمان صورت می گرفت، ابتدا سه روز در هفته، سپس دو روز در هفته و نهایتا فقط روزهای شنبه انجام می شد، اما از هفته های گذشته این خط هم جمع شده و تا فروردین ماه در برنامه پروازی شرکت آسمان جا ندارد. اگرچه دلیل این اقدام عدم استقبال مشتریان عنوان شده، ولی برخی فعالان تجاری و اقتصادی که مشتری پرواز دوبی بوده اند، می گویند: هزینه این پرواز توسط شرکت آسمان در شیراز پایین تر از بوشهر می باشد و بسیاری از مشتریان تمایل دارند از آنجا بلیط خود را خریداری کنند، از این رو ظرفیت پرواز بوشهر خالی می ماند.
 • حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه در نشست با اصولگرایان بوشهر که به میزبانی سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، در سخنانی گفت: «رمز فتنه امسال حمله به شورای نگهبان است و اصلاح طلبان به این زودی دست از هجمه علیه شورای نگهبان برنمی دارند.»
 • شنیده می شود یکی از کاندیداهای اصولگرای حوزه انتخابیه بوشهر احتمالا حوزه انتخابیه اش را به دشتستان تغییر می دهد. گویا با توجه به اینکه محل تولد وی در این شهرستان می باشد، در رایزنی های بعدی به این نتیجه رسیده که حضور در دشتستان به نفع وی است.
 • شنیده می شود به دلیل افزایش تجمع های کارگری در پارس جنوبی برای دریافت حقوق، به‌تازگی وزارت نفت طی دستور کتبی به واحدهای عملیاتی این منطقه، بر پرداخت به موقع حقوق، عیدی و سنوات کارگران پیمانکاری شاغل تاکید کرده است. از قرار معلوم در متن این دستور اداری از تمامی مدیران عملیات، پالایشگاه‌ها، منابع انسانی و بازرگانی مرتبط با پروژه‌های مختلف نفت و گاز منطقه ویژه خواسته شده تا در فرصت باقیمانده تا موعد تعیین شده در خصوص پرداخت مطالبات مزدی کارگران به تعهدات خود در چارچوب پیمان‌های منعقد شده عمل کنند.
 • سیاری، معاون وزارت بهداشت با اشاره به کمبود ویتامین D در برخی استان‌ها گفت: در بوشهر ٧٥‌درصد مردم از کمبود ویتامین D رنج می‌برند و مشابه آن در هرمزگان و سیستان و بلوچستان هم این شرایط داریم. او تغذیه انحصاری کودک با شیر مادر تا ٦ماهگی، تداوم تغذیه با شیر تا ٢٤ماهگی و شروع تغذیه تکمیلی از پایان ٦ماهگی را راه‌حلی برای جبران کمبود ویتامین D عنوان کرد.
 • شنیده می شود نیروهای نظامی کویتی سه بوشهری را که در داخل آبهای ایران در مرز دو کشور اقدام به صیادی می کردند، بازداشت نموده و با خود به این کشور برده اند. ظاهرا قایق دیگری که شاهد این ماجرا بوده و توانسته خود را از مهلکه نجات دهد، موضوع را به خانواده صیادان اطلاع داده است. گویا شروع ماجرا زمانی بوده که شناوری با پرچم کویت که خدمه آن مصری بوده اند، در مرز دو کشور با قایق ایرانی دچار اختلافاتی می شود و زمانی که یکی از صیادان شناور بوشهری شروع به صحبت با آنها می کند، وی را به داخل شناور هدایت کرده و مورد ضرب و شتم قرار می دهند، همچنین با حضور گادر دریایی کویت، سه صیاد بوشهری بازداشت می شوند. این اتفاق به اطلاع استانداری و نمایندگی وزارت خارجه در بوشهر رسیده است.
 • دست آخر اینکه برای استفاده از ظرفیت خیرین در بخش سلامت بوشهر اقداماتی کلید خورده که رهاورد آن کلنگ زنی سه پروژه در مرکز استان است. این طرح ها شامل احداث مرکز غربالگری سرطان و بیماری های خاص، سرای همراه بیمار بیمارستان شهدای خلیج فارس در سه طبقه و مرکز بهداشتی درمانی جدید در شهر بوشهر است که با هزینه خیرین بخش سلامت احداث می شود.

 

کلمات کلیدی خبر : شنیدنی های هفتگی
-->