پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1558967 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6706415
کد خبر : 83372 تاریخ ثبت : 1394/11/8 18:07 نظرات تایید شده : 0

روحانی: خواهان حل تنش ایران و عربستان در مسیر مذاکره هستیم

خلیج فارس: حسن روحانی رییس جمهوری در کنفرانس مطبوعاتی مشترک فرانسوا اولاند همتای فرانسوی خود با بیان این که ایران و فرانسه در زمینه یافتن ریشه های تروریسم و مبارزه با آن نقطه نظرات مشترکی دارند، گفت :ما خواهان حل اختلافات از جمله تنش ایران و عربستان در مسیر منطق و مذاکره هستیم.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در کنفرانس مشترک با فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه گفت: مهمترین مسئله دو طرف در مبارزه با حشونت و افراطی گری و تروریسم بود و دو کشور باید در این دو زمینه فعال باشیم و با ریشه های تروریسم مبارزه کرده و ثبات و امنیت را برگردانیم.

رئیس جمهوری درباره مسائل مورد توجه دو کشور گفت که ایران و فرانسه در رابطه با برخی مسائل و کشورهای منطقه دیدگاه مشترک دارند، ما علاقه مند هستیم لبنان همه ارکانش فعال باشد و از ثبات و امنیت بیشتر برخوردار باشد و لبنان دوست دو طرفه ما است.

وی یادآور شد: سوریه برای ما بسیار اهمیت دارد مردم سوریه آواره و بخش بزرگی از این کشور ویران شده و همه وظیفه داریم به مردم سوریه کمک کنیم.

رییس جمهوری کشورمان تاکید کرد: باید کمک کنیم مردم برای آینده کشورشان در فضایی مناسب تصمیم گیری کنند. وحدت و انسجام عراق برای همه ما مهم است و در سوریه و عراق باید با تروریسم مبارزه کرد و از این دو ملت در مبارزه با گروه های تروریستی حمایت کنیم.

به گفته روحانی، ثبات منطقه برای ما مهم است و علاقه مند هستیم اختلافات از جمله تنش ایران و عربستان در مسیر منطق و مذاکره حل شود.

روحانی گفت: مسئله حقوق بشر برای ما بسیار اهمیت دارد و می خواهیم مردم از جمله مهاجرین و ساکنان یک کشور از حقوق شهروندی مساوی بهره مند باشند، و همه جا باید ریشه های تروریسم را بیابیم و در این زمینه بین ایران و فرانسه اتفاق نظر وجود دارد.

کلمات کلیدی خبر : روحانی ایران عربستان
-->