پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31987570 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51281292
کد خبر : 83332 تاریخ ثبت : 1394/11/8 17:13 نظرات تایید شده : 1

برگزاری انتخابات بوشهر توسط 10 هزار نفر

خلیج فارس:  رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: بیش از 10 هزار نفر مسئولیت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در این استان برعهده دارند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ فتح الله حقیقی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: از این شمار شش هزار و 777نفر در هیاتهای اجرایی، دو هزار نفر بعنوان نیروهای انتظامی و امنیتی و مابقی در هیاتهای نظارت مسئولیت برگزاری انتخابات هفتم اسفند را برعهده دارند.

وی تصریح کرد: در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری 695 شعبه اخذ رای در استان در نظر گرفته شده است که نسبت به انتخابات گذشته هفت درصد رشد نشان می دهد.

حقیقی اظهار کرد: از این شمار 479 شعبه ثابت و 216 شعبه سیار، 284شعبه روستایی و 411 شعبه شهری هستند.
وی با بیان اینکه از 25 فرایند انتخابات 23 فرایند باید به صورت مکانیزه انجام شود گفت: در زمان حاضر 678 شعبه رای گیری دارای پوشش کامل همراه اول، 9 شعبه پوشش نسبی و هشت شعبه نیز فاقد پوشش همراه اول هستند.

حقیقی گفت: در این شرایط تلاش می شود هیچ گونه مشکلی برای برگزاری انتخابات پرشور در هفتم اسفند نداشته باشیم.
وی با اشاره به اهمیت بحث آموزش در امر انتخابات اظهارکرد: آموزش عمومی و تخصصی در چند بخش برای فرمانداران، معاونان، بخشداران، داوطلبان انتخابات مجلس و مسئولان ستادهای انتخابات برگزارشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: همه افراد و اشخاصی که مسئولیتی برعهده دارند براساس قانون حق تبلیغ له و یا علیه کسی را ندارند .
حقیقی گفت: رسانه ها، مطبوعات و سایتها بعنوان پل های مهم ارتباطی با حضور شایسته در امر انتخابات و پرهیز از ایجاد فضای توهین، تخریب ،یاس و ناامیدی زمینه حضور گسترده مردم را فراهم کنند هرچند دولت پذیرای انتقادهای سازنده است.

وی با تاکید بر بیطرفی کامل مدیران دستگاههای اجرایی افزود: داوطلبانی که تائید صلاحیت می شوند وعده هایی که قابل عمل نیست را به مردم ندهند.
حقیقی افزود: همچنین مدیران در تامین نیازها و امکانات درخواستی از سوی ستاد انتخابات و هیات نظارت همکاری کنند.
وی در خصوص برنامه های دهه فجر در استان بوشهر نیز گفت: 26 ستاد اصلی و فرعی برای بزرگداشت آئین های دهه فجر در این استان تشکیل شده و تاکنون هزار و 300 برنامه متنوع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی برای این مناسبت پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: یکی از ویژگیهای برنامه های دهه فجر مردمی بودن این جشن هاست که تلاش شده این برنامه ها با محوریت مردم برگزار شوند.
حقیقی یادآور شد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی توانسته حقانیت خود را در دنیا به اثبات رساند به دلیل ایثار و شجاعت شهدای انقلاب بوده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر نیز گفت: این استان دو هزار و 84 شهید، سه هزار و 638 جانباز 25 درصد به بالا، پنج هزار و 817 جانباز پنج درصد به بالا، 70 جانباز 70 درصد و 433 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری افزود: درزمان حاضر همه گلزار شهدای این استان ساماندهی شده اند.
وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده تلاش می شود فاز اول مجتمع توان بخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر همزمان با 22 اسفند ماه افتتاح شود .
وی نوسازی فضاهای اداری اداره های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالهای 93 و 94را از دیگر فعالیتهای این اداره کل در استان بوشهرذکر کرد.کلمات کلیدی خبر : انتخابات بوشهر