پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1330699 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2324124
کد خبر : 79896 تاریخ ثبت : 1394/10/16 16:34 نظرات تایید شده : 0

رئیس‌جمهور چین ۳ بهمن به ایران می آید

خلیج فارس: شی جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین، سوم بهمن ماه جاری به‌دعوت رسمی رییس‌جمهوری اسلامی ایران در صدر هیئتی بلندپایه سیاسی و اقتصادی به تهران سفر می‌کند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ رئیس جمهوری چین را در این سفر تجار این کشور همراهی می‌کنند. این نخستین سفر شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، به تهران خواهد بود.

کارشناسان معتقدند این سفر سرآغاز مهمی در دوره جدید مناسبات عمیق دو کشور در عرصه‌های مختلف است.

مجیدرضا حریری، نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین، درمورد سفر رئیس جمهوری چین به تهران گفت که قرار است در این سفر تفاهم‌نامه‌هایی در بخش زیرساخت همچون توسعه خطوط ریلی، بنادر و مناطق آزاد منعقد شود.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، 30 اردیبهشت 93 برای شرکت در چهارمین اجلاس سران سیکا در شانگهای به چین سفر کرده بود.

رؤسای جمهوری ایران و چین یکم خرداد در جریان این سفر در شانگهای با یکدیگر دیدار کردند.

روحانی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری‌ها با چین در بخشهای مختلف اقتصادی و فرهنگی است.

رئیس جمهوری چین نیز با اشاره به مناسبات و همکاری‌های ایران و چین در بخشهای مختلف و رایزنی‌های دو کشور در خصوص مسایل گوناگون اظهار داشت: ظرفیت راهبردی و افق گسترده‌ای در توسعه همکاری‌های دو کشور وجود داشته و ایران همواره یک شریک راهبردی برای چین به حساب آمده است.

رؤسای جمهوری ایران و چین در این دیدار بر ضرورت گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوجانبه‌ای، منطقه‌ای و بین المللی و ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی تهران ــ پکن تأکید کردند.

 کلمات کلیدی خبر : چین رییس جمهور سفر ایران