پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1676222 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2668560
کد خبر : 79308 تاریخ ثبت : 1394/10/13 09:20 نظرات تایید شده : 0

تجمع طلاب بوشهری در اعتراض به دولت عربستان

خلیج فارس: طلاب بوشهری با برگزاری تجمع اعتراضی در واکنش به اعدام آیت‌الله نمر باقرالنمر، خشم و تنفر خود از حاکمان مزدور عربستان را اعلام کردند

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ فضلا و طلاب حوزه علميه استان بوشهر صبح یکشنبه در واکنش به اقدام جنایتکارانه و غیرانسانی رژیم آل سعود و اعدام آیت الله شیخ نمر باقرالنمر در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر و همچنین دیگر مدارس علمیه استان تجمع کردند.

روحانیون و طلاب بوشهر در این تجمع با شعارهایی همچون «جیره خور آمریکا نابود باید گردد»، «حکومت آل سعود نابود باید گردد» و «آل سعود قاتل مرگ به نیرنگ تو» این جنایات را محکوم کردند.

«مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر آل سعود ظالم» و «صدای هر مسلمان، مرگ بر آمریکا» از دیگر شعارهای طلاب و روحانیون استان بوشهر بود.

از دیگر شعارهای این تجمع طلاب و روحانیون می‌توان به «ندای رهبر ما، مرگ بر آمریکا»، «رهبر اگر فرمان دهد بوشهر غوغا می شود» و «آمریکا ننگت باد، آل سعود مرگت باد» اشاره کرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در تجمع اعتراض آمیزی که در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر برگزار شد حضور داشت.

مدیریت حوزه علمیه استان بوشهر در پیامی اعدام شیخ نمر النمر رهبر شیعیان عربستان را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: شهادت مجاهد بزرگ، آیت الله شیخ باقر النمر به دست رژیم سفاک و جنایتکار آل سعود، قلب همه مؤمنین و مجاهدین راه خدا را به درد آورد. به راستی این عالم ربانی چه جرم و گناهی جز آزادی خواهی، عدالت طلبی و دعوت به طریقه و روش پیامبر مرتکب شده بود؟ «و جاء من أقصی المدینة رجل یسعی قال یا قوم اتبعوا المرسلین».

این بیاینه می افزاید: آری این است راه مردانی که با خدا عهد و پیمان بسته اند تا دین او را یاری کنند و بر سر این پیمان جان خود را بر سر دست می گیرند و سالها رنج شکنجه و زندان را تحمل می کنند و سرانجام سر خود را بر سر پیمان، تقدیم می کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: خون مطهر این شهید عزیز اگر چه دلها را جریحه دار کرد، اما درخت مقاومت و حقیقت طلبی را آبیاری، دلهای خفته را بیدار و دودمان ننگین آل سعود را بر باد خواهد داد. رژیم آل سعود اکنون به جرثومه فساد در منطقه، نماینده صهیونیسم، مزدور آمریکا و کانون فتنه تکفیر در جهان بدل شده است که خون بی گناهان و پاکان را می ریزد و با جنایات خود جهان اسلام و همه مسلمانان شیعه و سنی را به خاک و خون می کشد. قطعاً از خون به ناحق ریخته شده این مجاهد فی سبیل الله موجی بر پا و طوفانی برخواهد خاست که تنها با نابودی و سرنگونی آل سعود فروخواهد نشست.

در بخش دیگری از این بیانیه نوشته شده است: مدیریت حوزه علمیه استان بوشهر شهادت مظلومانه این عالم  مجاهد را به محضر مبارک بقیة الله الاعظم و رهبر گرانقدر انقلاب تبریک و تسلیت گفته و از طلاب و اساتید بزرگوار استان می خواهد ضمن شرکت در تجمعات اعتراض آمیز در محکومیت این جنایت هولناک، در آگاه سازی و روشنگری مردم شریف نسبت به جنایات مزدوران استکبار و دژخیمان آل سعود، بیش از پیش تلاش نمایند. به یاری خدای قادرِ متعال تا پیروزی جبهه حق و مقاومت بر یزیدیان، زمانی باقی نمانده است. «انهم یرونه بعیداً و نراه قریب».کلمات کلیدی خبر : عربستان طلاب تجمع