پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32464991 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51757954
کد خبر : 78359 تاریخ ثبت : 1394/10/6 14:25 نظرات تایید شده : 0

یک روحانی مطرح: حضور افراد مختلف در انتخابات خبرگان جای شکر دارد نه نگرانی

خلیج فارس:  محسن غرویان با اشاره به حضور چهره‌های مختلف در انتخبات مجلس خبرگان گفت: این حضور بیانگر تنوع افکار در کشور است و ما باید از این تکثر سلیقه‌ها استقبال کنیم. مردم سالاری دینی یعنی اینکه همه سلایق باید در انتخابات عرضه شود.

به گزارش«خلیج فارس»؛ مدرس و عضو سابق هیئت علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(تحت مدیریت آیت الله مصباح) در مصاحبه با عصر ایران در واکنش به نگرانی‌های مطرح شده در مورد تعدد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان تصریح کرد: فکر می‌کنم جای نگرانی وجود ندارد بلکه جای شکر دارد. رهبرانقلاب، علما و بزرگان به حضور حداکثری در انتخابات تاکید کرده‌اند و من نمی‌دانم چرا برخی از آقایان نگران حضور چهره‌ها در انتخابات هستند.

مدرس جامعه المصطفی خاطر نشان کرد: حضور نیروهای گوناگون در انتخابات مجلس خبرگان باعث می‌شود که مردم در انتخابات حضور بیشتری داشته باشند و حماسه سیاسی را در اسفند 94 شکل بدهند.

غرویان در ادامه و در واکنش به برخی هشدارها در مورد نفوذ جریان‌های خاص در مجلس خبرگان گفت: فکر نمی‌کنم تعلیق اینگونه مطالب و تحلیل‌ها به جامعه صلاح باشد. ترساندن مردم از نفوذ جریان‌های سیاسی و زدن برچسب به افراد هیچگاه مورد تایید بزرگان نظام و علما نیست.

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: مسیر قانون مشخص است. افراد در انتخابات ثبت نام می‌کنند و شورای نگهبان صلاحیت افراد را تایید می‌کند. اگر روند قانونی در کشور طی شود، جای نگرانی وجود ندارد.

وی در مورد احتمال رد صلاحیت شدن و یا امتحان دادن سید حسن خمینی نیز گفت: مراجع معظم تقلید و اساتید حوزه علمیه صلاحیت ایشان را تایید کرده‌اند. تدریس ایشان در درس خارج فقه خود حکایت از صلاحیت ایشان است و امیدوارم شورای نگهبان این تایید علما و مراجع را بپذیرد و ایشان را بدون هیچ حرف و حدیثی تایید کنند.

شاگرد سابق آیت‌الله مصباح یزدی در واکنش به شایعه‌های مطرح شده در مورد رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان گفت: از خدا می‌خواهیم چنین اتفاقی نیفتد و اجازه بدهند آرامش در کشور حاکم باشد.

غرویان در پایان اعلام کرد که هنوز شورای نگهبان در مورد صلاحیتش برای حضور در انتخابات مجلس خبرگان اظهار نظر نکرده است.