پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1676369 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2668707
کد خبر : 75729 تاریخ ثبت : 1394/9/18 08:10 نظرات تایید شده : 0

آثار برتر جشنواره علامه بلادی معرفی شد

خلیج فارس: آثار برتر بخش‌های مختلف جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری معرفی شدند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ دبیر جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری بعد از ظهر سه‌شنبه در آئین معرفی برترین‌های این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره با هدف معرفی سرمایه‌ها و علمای ناشناخته هم استانی به نسل جوان و طلاب و روحانیون برگزار شده است.

حجت الاسلام یوسف جمالی توسعه بخش پژوهش و تحقیق در حوزه‌های علمیه را به عنوان یکی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره عنوان کرد و ادامه داد: جمع‌آوری آثار این جشنواره در سه دبیرخانه در قم، حوزه علمیه برادران بوشهر و حوزه علمیه خواهران بوشهر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در ۱۱ موضوع برگزار شده است، ادامه داد: این موضوعات شامل قرآن کریم، فقه و اصول، فلسفه و کلام، علوم انسانی مرتبط با دین، علامه بلادی، علما و بزرگان استان بوشهر است.

دبیر جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری اضافه کرد: یک‌هزار اثر در سه قالب مقاله، کتاب و پایان‌نامه توسط علما، طلاب و روحانیان به این جشنواره ارسال شد.

وی با اشاره به ارزیابی آثار این جشنواره در دو مرحله اجمالی و تفصیلی، افزود: پس از ارزیابی‌های صورت گرفته ۸۰ اثر به مرحله دوم راه یافتند و در مرحله ارزیابی تفصیلی، ۱۷ اثر به‌عنوان اثر برتر و چهار اثر به‌عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم که با حضور استاندار بوشهر، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، نمایندگان مجلس، فرمانده سپاه استان و طلاب و علمای حوزه علمیه برگزار شد، از آثار برتر تقدیر و تجلیل شد.