پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2172869 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3164277
کد خبر : 73704 تاریخ ثبت : 1394/9/3 14:32 نظرات تایید شده : 27
در نامه ای به روسای قوه قضائیه و مجریه؛

امضای نماینده بوشهر پای نامه دلواپسان

خلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس هرچند تلاش می کند خود را دور از برخی نمایندگان تندرو دارای فاصله نشان دهد، اما چندین بار در بزنگاه جمع آوری امضای نامه های این طیف، نام وی نیز برای شان خوش درخشیده است.

خلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس هرچند تلاش می کند خود را دور از برخی نمایندگان تندرو دارای فاصله نشان دهد، اما چندین بار در بزنگاه جمع آوری امضای نامه های این طیف، نام وی نیز برای شان خوش درخشیده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ از زمان استیضاح فرجی دانا وزیر علوم دولت یازدهم، تب تمایل عبدالکریم جمیری به سمت جبهه پایداری تند شد و این همراهی در زمان بررسی برجام در مجلس نیز کم و بیش وجود داشته است.

به نظر می رسد جمیری ضمن آگاهی نسبت به موقعیت متزلزل پایداری چی های مجلس در میان افکار عمومی خصوصا پس از حاشیه های بررسی برجام- سندی که تحقق آن بدون هماهنگی با رهبری نظام امکان پذیر نبوده- می کوشد نشان دهد اگرچه خاستگاه تفکر سیاسی اش با اصولگرایان است، اما خرده حسابی با طیف تندرو مجلس ندارد، با این حال هر از گاهی بیانیه هایی که خبرگزاری های منتقد دولت از این دست نمایندگان منتشر می کنند، نام وی هم به چشم می خورد.

تازه ترین مورد هم به نامه عده ای از نمایندگان مجلس به رییس جمهور و رییس قوه قضاییه درباره "هشدار در مورد نفوذ" مربوط می شود ابتدا روزنامه ایران آن را نامه ای بی نام و نشان خواند، اما روز گذشته خبرگزاری فارس اسامی این نمایندگان را که اکثرا از اعضا یا نزدیکان جبهه پایداری می باشند منتشر کرد.

 در بخشی از نامه در خبرگزاری فارس، مطالبه این نمایندگان از رئیس جمهوری این گونه برشمرده شده است: ضمن پرهیز از هرگونه حاشیه‌پردازی به دستگاه‌های ذیربط دستور دهید بدون ایجاد حاشیه امن برای برخی منتسبان و افراد نزدیک به مسئولان دولتی، با قاطعیت با کلیه اشخاص و رسانه هایی که خود را در اختیار اهداف دشمن قرار داده‌اند برخورد مقتضی صورت گیرد. به وزارت امور خارجه دستور دهید تا در چارچوب عرف دیپلماتیک و حقوق بین‌الملل اقدام مقتضی را برای برخورد با سفارتخانه‌های کشورهای مداخله کننده در داخل کشور و نیز مجامع بین‌المللی در خصوص مداخلات آنان در امور داخلی ایران به عمل آورند.

نویسندگان این نامه از رئیس دستگاه قضا هم خواسته‌اند. ضمن پخش اعتراف‌های عوامل نفوذی دشمن بالاخص امریکا و انگلیس از رسانه ملی، نسبت به برگزاری دادگاه‌های علنی و تنویر افکار عمومی، ملت ایران را در جریان جزئیات اقدامات و ارتباطات این افراد قرار دهند.

البته نکته قابل تأمل تر مربوط به محتوای این نامه است. نویسندگان فرض را بر آن گذاشته‌اند که تنها دستگاه اجرایی و رسانه‌ها در معرض نفوذ بیگانگان و بدخواهان قرار دارد و سایر دستگاه ها مصون از هرگونه اشتباه و احتمال نفوذ هستند. بر این اساس نمی‌توان چنین نامه ای را دغدغه مجلس شورای اسلامی خواند. چه بسا چند نفری از نمایندگان متعلق به یک جریان سیاسی مخالف دولت چنین متنی را در اختیار خبرگزاری فارس گذاشته ند تا این فضاسازی دامن زده شود.

پیش از این رییس جمهور نسبت به احتمال سوء استفاده برخی جریانات از کلمه "نفوذ" هشدار داده بود. حسن روحانی در آستانه راهپیمایی 13 آبان در جمع هیات دولت با بیان این که رهنمودها و نکاتی که رهبر معظم انقلاب مطرح می کنند با هدف استحکام قدرت ملی و برای این است که ملت ایران در برابر نفوذ بیگانگان صف واحدی بوده و در برابر توطئه‌ها هوشیار و بیدار باشند، خاطرنشان کرد: نباید خدای ناکرده برخی بخواهند از این کلمات و واژگان سوء استفاده کنند و اینطور نباشد که از این پس با هر کس که مخالف هستیم، بخواهیم او را به نحوی متهم کرده و گروهی را به حاشیه برانیم.

اسامی نمایندگان امضاکننده این نامه که خبرگزاری فارس نام دو نفر آنها را ناخوانا اعلام کرده به شرح زیر است:

علی اصغر زارعی

حسین فتاحی

محمد سلیمانی

نصرالله پژمان‌فر

حسن کامران

حبیب آقاجری

مرتضی آقاتهرانی

محمدرضا آشتیانی

سیدعلی طاهری

سیدمحمود نبویان

مهدی کوچک‌زاده

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

حسین آذین

ابوالقاسم خسروی

موسی‌الرضا ثروتی

ابراهیم آقامحمدی

علی علیلو

محمدحسن آصفری

سیدحسین نقوی حسینی

علیرضا سلیمی

نیره اخوان بی‌طرف

زهره طبیب‌زاده نوری

سیدمحمد علی موسوی

روح‌الله‌ عباسپور

سیدمسعود میرکاظمی

ابراهیم کارخانه‌ای

سیدشکر خدا موسوی

احمد آریایی‌نژاد

امیرعباس زارع‌زاده

محمدابراهیم رضایی

قاسم جعفری

احمد امیرآبادی

سیدراضی نوری

علیرضا زاکانی

روح الله حسینیان

عبدالکریم جمیری

کمال علیپور

احمدعلی مقیمی

شهروز افخمی

فرهاد رشیدی

احمد سجادی

عطاءالله سلطانی

مجتبی رحمان‌دوست

مهرداد بذرپاش

علی اکبر ناصری

محمدرضا امیری

2 اسم ناخوانا

 کلمات کلیدی خبر : عبدالکریم جمیری نفوذ