پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24270725 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1332495
کد خبر : 72282 تاریخ ثبت : 1394/8/25 11:11 نظرات تایید شده : 20
خطاب به رییس سازمان لیگ؛

نامه سرگشاده علی دایی در بازگشت از بوشهر/ برای معرفی شهید نسترن چه کرده ایم؟

خلیج فارس: در سفر اخیرم به بوشهر فرصتی دست داد تا دقایقی را در کنار خانواده شهید امید نسترن باشم. فوتبالیستی که از جنوبی ترین نقطه کشور قد کشید و به کاپیتانی تیم های ملی نوجوانان و جوانان رسید.

خلیج فارس: سرمربی تیم فوتبال صبای قم در نامه ای سرگشاده، با اشاره به دیدارش با خانواده شهید امید نسترن، خواستار نامگذاری هفته ای از رقابت های لیگ برتر به نام وی شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی دایی اخیرا به عنوان حامی تبلیغاتی شرکت بیمه البرز در همایش مشترک با صاحبان شناورهای صیادی بوشهر حضور یافت که محور آن بیمه شناورها بود.

دایی در حاشیه این سفر با خانواده شهید امید نسترن فوتبالیست جانباز که سابقه حضور در تیم ملی هم داشت دیدار کرد، اما اینک در نامه اش به رییس سازمان لیگ از بی توجهی در معرفی این شهدا انتقاد کرده است.

وی پس از بازگشت از بوشهر، طی نامه ای سرگشاده به مهدی تاج رییس سازمان لیگ، پیشنهاد نامگذاری هفته ای از مسابقات لیگ برتر به نام شهید نسترن را داده تا نسبت به معرفی و الگوسازی این شهدا به اهالی فوتبال گام های جدی برداشته شود.

متن نامه سرمربی سابق تیم های ملی و پرسپولیس تهران به مهدی تاج را در ادامه می خوانید:

جناب آقای مهندس مهدی تاج ریاست محترم سازمان لیگ

با سلام و احترام

فوتبال می تواند بهانه ای باشد برای یکدلی ها و ترویج فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی اما افسوس که روال کنونی در فوتبال ما به سمت و سویی رفته که نگاه بیرونی به آن عموما مطلوب نیست. نمی توان به کسی ایراد گرفت. خود ما سرنشینان این قایق برای غرق شدن آن، کم میخ به کف آن فرو نکرده و نمی کنیم. جنگ و جدل های بی سر و ته، حواشی مخرب و رفتارهایی که از سوی برخی اهالی خانواده بزرگ فوتبال سر می زند سبب گردیده تا ذهنیت منفی در خصوص فوتبال و فوتبالی ها شکل بگیرد.

در سوی دیگر ماجرا، در همین فوتبال هم کم نبوده اند انسان های وارسته ای که می توانند الگوی نسل جوان ما باشند اما متاسفانه برای معرفی آنها کوچکترین قدمی برنداشته ایم.

در سفر اخیرم به بوشهر فرصتی دست داد تا دقایقی را در کنار خانواده شهید امید نسترن باشم. فوتبالیستی که از جنوبی ترین نقطه کشور عزیزمان قد کشید و به کاپیتانی تیم های ملی نوجوانان و جوانان ایران هم رسید و در جنگ تحمیلی به جانبازی نائل شد و پس از سالها تحمل درد و رنج این ایثارگری، شهید شد. برای معرفی او چه کرده ایم؟ کدام تورنمنت را در بوشهر یا هر جای دیگری به نام او برگزار کرده ایم؟

کدام فوتبالیست امروزی ما می داند روزی در ترکیب تیم دوست داشتنی و قدیمی برق شیراز که این روزها جایش در فوتبال ما حسابی خالی است فوتبالیستی توپ می زد بنام سروان خلبان ابراهیم بازرگان؟ مدافع راست خوش قد و قامتی که در راه راست زندگی، دفاع از آب و خاک این مرز و بوم را برگزید و به جای سرزدن روی سر مهاجمان فوتبال، رفت تا روی سر مهاجمان دلاوري مي كرد. برای معرفی این عزیزان که همه مدیون آنها هستیم چقدر تلاش کرده ایم؟ چقدر کوشیده ایم با الگو قرار دادن این چهره ها که ستاره های واقعی فوتبال ما هستند از اشتباهات دوری کنیم؟

پیشنهاد اینجانب به عنوان عضوی کوچک از خانواده فوتبال به مسئولان سازمان لیگ این است که هفته یا هفته هایی از رقابت های لیگ برتر را به نام این شهیدان سرفراز نامگذاری کنیم تا با ارج نهادن به مقام شامخ این بزرگان، الگوهای مناسبی را برای جوانان مان معرفی کنیم. تردیدی ندارم که با پیگیری این موضوع از سوی شما و سایر همکارانتان می توانیم دریچه های زیبایی را به سمت فوتبال مان بازکنیم.

باسپاس، علی دایی

در این زمینه

علی دایی در منزل شهید بوشهری

 

-->