پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3942157 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9082069
کد خبر : 71759 تاریخ ثبت : 1394/8/21 21:11 نظرات تایید شده : 2

برنامه جامعی برای مهار آب‌های روان در سطح شهرها انجام‌ نشده است

خلیج فارس:  گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه جامعی برای مهار آب‌های روان در سطح شهرها انجام‌ نشده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از  دفتر روابط عمومی نماینده بوشهر؛ گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، عبدالکریم جمیری در حاشیه بازدید از راه‌های روستایی شهرستان دیلم افزود: براثر بارندگی 48 ساعت گذشته تأسیسات زیربنایی شهری و کشاورزی به‌ویژه راه‌های روستایی در شهرستان دیلم دچار مشکلات جدی شده است.

وی اضافه کرد: شدت این خسارت در روستاهایی مانند مال شهاب به شهر دیلم به‌گونه‌ای است که به پنج آب نمای این مسیر خسارت جدی واردشده به‌گونه‌ای که دسترسی به این روستا از طریق خودروهای سبک و سنگین مقدور نیست.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتظار می‌رود با ورود دستگاه‌های اداری مرتبط زمینه رسیدگی بیشتر به مردم این شهرستان در کمترین زمان ممکن هموار شود.

وی با اشاره به قطعی برق پس از هر بارندگی در این شهرستان اظهار کرد: این شرایط نشان می‌دهد که در این زمینه مشکلات جدی وجود دارد هرچند که به دلیل گستردگی و طولانی بودن مسیرهای شبکه برق و اتصالاتی که معمولاً معیوب هستند امکان اتصال سریع برق وجود ندارد.

جمیری تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که معمولاً پس از هر بارندگی در شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم ایجاد می‌شود آب‌گرفتگی شدید معابر شهری است که نشان می‌دهد برنامه جامعی برای مهار آب‌های روان و پاک‌سازی آبراه‌های سطح شهر به شکل دقیق اجرایی نشده یا ناقص عمل شده است.

وی یادآور شد: با توجه به‌پیش بینی سازمان هواشناسی برای داشتن پاییزی پر بارش در استان بوشهر، انتظار می‌رود که با برنامه‌ریزی جامع توسط دستگاه‌های خدمت رسان و ستاد بحران شاهد کمترین میزان خسارت به تأسیسات شهری و زیرساخت‌های روستایی استان باشیم.

-->