پویاسامانه

کد خبر : 71496 تاریخ ثبت : 1394/8/20 12:50 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان

خلیج فارس: نامزدهای جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چهارمین مناظره تلویزیونی بر سر مداخله نظامی این کشور در خارج و گروه تروریستی داعش به شدت دچار اختلاف نظر شدند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از واحد مرکزی خبر؛ نامزدهای حزب جمهوری خواه آمریکا در انتخابات مقدماتی این حزب شب گذشته در چهارمین مناظره تلویزیونی خود به مواضع دونالد ترامپ در قبال مناقشه سوریه و همچنین دیدگاههای وی در خصوص ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه حمله کردند و مواضع رقیب هم‌حزب خود را در این موارد غیرواقع بینانه دانستند. 
 
دونالد ترامپ به علت این که هنوز دیدگاهها و مواضع خود را در مسایل مهم بین المللی به روشنی بیان نکرده، بارها هدف انتقاد رقبای هم‌حزبی خود قرار گرفته است. 
 
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
جب بوش که از رقبای دونالد ترامپ در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان است، حتی شب گذشته لحن انتقاد خود را نسبت به ترامپ تندتر کرد و گفت ظاهرا میلیاردر بازار املاک آمریکا نمی داند که جهان واقعی چگونه است.
 
دونالد ترامپ ثروت هنگفت خود را از سرمایه گذاری و فعالیت در بخش غیرمنقول آمریکا به دست آورده است. ترامپ صاحب سازمان بزرگ میس یونیورس است و در تلویزیون نیز فعالیت می کند.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
نتایج نظرسنجی هایی که اخیرا در آمریکا صورت گرفته حاکی از آن است که دونالد ترامپ نسبت به دیگر رقبای جمهوری خواه خود در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان از بخت بیشتری برخوردار است.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
دونالد ترامپ که از چند ماه پیش در رقابتهای انتخاباتی درون حزبی جمهوری خواهان در صدر قرار دارد و در این اواخر رقابت شانه به شانه ای با بن‌کارسن رقیب جمهوری خواه خود داشته است، از مداخله نظامی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر ضد گروه افراط گرای داعش در سوریه استقبال کرده و تاکید کرده است که از این بابت صددرصد از پوتین حمایت می کند. ترامپ حتی پا را از این فراتر گذاشته و تاکید کرده است که آمریکا دیگر نمی تواند خود را ژاندارم جهان بداند.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
جب بوش ، فرماندار پیشین ایالت فلوریدا، با انتقاد از مواضع دونالد ترامپ که همه‌کاره بازار غیرمنقول آمریکا است، او را متهم کرد که شرایط و واقعیات مناقشه سوریه را نمی شناسد و در این زمینه کاملا راه را اشتباه می رود.
 
برادر و پسر روسای جمهور پیشین آمریکا تاکید کرد آمریکا ژاندارم جهان نیست اما بهتر است که باشد. جب بوش معتقد است که دونالد ترامپ مسئله سوریه را با یک بازی اشتباه گرفته است و نمی داند که جهان واقعی چگونه است.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
دونالد ترامپ در سخنرانیهای اخیر خود ضمن تاسف از این که مناقشه مسلحانه سوریه همچنان ادامه دارد و هر روز قربانیان جدیدی می گیرد، تاکید کرده در این شرایط بهتر است این امکان را به روسیه بدهیم که به صورت فعالانه با گروه تروریستی داعش در خاک سوریه مبارزه کند.
 
ترامپ گفته است: مگر ما نمی خواهیم به خشونتهای داعش پایان دهیم؟ روسیه هم می خواهد همین کار را انجام دهد. بنابراین بهتر است به روسیه اجازه دهیم در سوریه با این گروه بجنگد.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
ترامپ با انتقاد از رقبای جمهوری خواه خود تاکید کرده است جمهوری خواهانی که با وی برای رسیدن به انتخابات ریاست جمهوری دو هزار و شانزده آمریکا رقابت می کنند، قصد دارند با بحران سوریه جنگ جهانی سوم را به راه اندازند.
 
در مناظره تلویزیونی شب گذشته که حدود دو ساعت طول کشید جب بوش به خوبی از عهده کار برآمد در حالی که در سه مناظره تلویزیونی قبلی با رقبای جمهوری خواه خود تحت تاثیر انتقادهای آنها قرار گرفته و همین مسئله موجب شده بود حمایت جمهوری خواهان از وی اندکی کاهش یابد. 
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
موفقیت جب بوش در مناظره تلویزیونی شب گذشته ممکن است این امکان را برای وی فراهم آورد که در رقابت انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان موقعیت خود را تقویت کند. مناظره تلویزیونی بعدی نامزدهای حزب جمهوری خواه پانزدهم دسامبر در لاس وگاس برگزار خواهد شد. جب بوش چهارشنبه این هفته به ایالت آیووا خواهد رفت. اولین انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان اول فوریه در همین ایالت برگزار خواهد شد.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
فرگوس کولن، رئیس پیشین حزب جمهوری خواه در ایالت نیوهمپشایر، اعلام کرد جب بوش در مناظره تلویزیونی سه شنبه شب بهتر از گذشته عمل کرد. دست کم این که موفقیت در این مناظره به وی این فرصت را خواهد داد که خود را به رقبای اصلی‌اش نزدیک کند و حتی از آنها پیش بیفتد. 
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
دیگر نامزدهای حزب جمهوری خواه نیز در مناظره شب گذشته دونالد ترامپ را مورد حملات خود قرار دادند و از مواضع وی در قبال ولادیمیر پوتین انتقاد کردند. مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا نیز گفت من هرگز ولادیمیر پوتین را ملاقات نکرده ام اما اطلاعات زیادی درباره او دارم و می دانم که یک راهزن است. 
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
دونالد ترامپ در مناظره شب گذشته به علت موضع گیریهای بحث برانگیزش در زمینه مهاجرت نیز هدف انتقادات تند رقبای جمهوری خواه خود قرار گرفت. در هفته های اخیر مبارزه با مهاجرتهای غیرقانونی از موضوعات مهم سخنرانیهای دونالد ترامپ بوده است. این میلیاردر آمریکایی تاکید کرده که که در صورت ورود به کاخ سفید تمام مهاجران غیرقانونی مقیم آمریکا را به کشورهایشان بازخواهد گرداند و در مرزهای آمریکا با مکزیک دیوار خواهد کشید.
(تصاویر) چهارمین مناظره جمهوری‌خواهان
ترامپ که به رک گویی شهرت دارد و در آمریکا کاملا شناخته شده است، پیش از این نیز چندین بار در سالهای هزار و نهصد و نود و هشت، دو هزار، دو هزار و چهار و دو هزار و دوازده اعلام کرده بود نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود اما در نهایت از این کار منصرف شده بود. ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیشین آمریکا از میت رامنی نامزد جمهوری خواهان حمایت کرده بود. 
-->