پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24285395 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1347137
کد خبر : 70704 تاریخ ثبت : 1394/8/16 10:17 نظرات تایید شده : 0

مرگ سوال برانگیز مشاور رسانه ای پوتین در واشنگتن

خلیج فارس: مدیرعامل سابق شرکت "گازپروم مدیا" روسیه و یکی از نزدیک ترین چهره های سیاسی به ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در هتلی در واشنگتن درگذشته است.مرگ سوال برانگیز مشاور رسانه ای پوتین در واشنگتن

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ در حالی که رسانه های روسی خبرمرگ "میخاییل لسین" 57 ساله دستیار رسانه ای سابق پوتین را با یادآوری سابقه بیماری قلبی او داده اند، اما رسانه های آمریکایی سوال هایی را درباره احتمال مشکوک بودن این حادثه مطرح کرده اند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست جسد لسین پنج شنبه در هتل "دوپان سیرکل" در مرکز واشنگتن پیدا شده است و کارآگاهان مشغول بررسی علت مرگ او هستند.

ظن و گمان اولیه با توجه به بیماری قلبی این دستیار رسانه ای سابق رییس جمهور روسیه، احتمال سکته قلبی اوست.

لسین که در فاصله سال های 1999 تا 2004 وزیر ارتباطات روسیه بوده است نزدیکی زیادی به پوتین داشت . او پس از وزارت ارتباطات به مدت 5 سال دستیار رسانه ای پوتین بود و در طی همین مدت اقدام به تاسیس رسانه هایی چون "راشا تودی" کرد. تاسیس راشا تودی به منظور مقابله با رسانه ها و شبکه های تلویزیونی پرمخاطبی چون بی بی سی و سی ان ان صورت گرفت.

حضور او در آمریکا پس از استعفا از ریاست گازپروم مدیا و ثروت این چهره نزدیک به رییس جمهور روسیه سوالاتی را ایجاد کرده بود، از جمله سناتور "راجر ویکر" در نامه ای که پارسال به وزارت دادگستری آمریکا ارسال کرده بود خواستار تحقیق درباره خرید یک خانه بسیار لوکس از سوی او به قیمت 28 میلیون دلار شده بود. لسین این خانه را در لس آنجلس خریده بود و سناتور ویکر در نامه خود احتمال فعالیت های پولشویی لسین را مطرح کرده بود.

لسین آن قدر مواضعی نزدیک به رییس جمهور روسیه داشت که سال گذشته مصاحبه الکسی ناوالنی یکی از چهره های سیاسی سرشناس مخالف پوتین با یکی از رادیوهای تحت سرپرستی خود را نیمه کاره قطع کرد.

لسین پارسال از شرکت گازپروم مدیا که شاخه رسانه ای بزرگ ترین شرکت نفتی نفت و گاز روسیه است ، استعفا کرد. گاز پروم بزرگ ترین شرکت روسیه محسوب می شود و به تنهایی 25 درصد از گاز مصرفی اروپا را تامین می کند. این شرکت یک مجموعه  رسانه ای تحت مدیریت خود دارد که به " گاز پروم مدیا " معروف است. هزینه رسانه های شرکت گازپروم مدیا از سوی شرکت گازپروم تامین می شود.

-->