پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21799530 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20163653
کد خبر : 69182 تاریخ ثبت : 1394/8/6 18:52 نظرات تایید شده : 7
در پی کنار گذاشته شدن از لیگ برتر؛

فرجام غم انگیز فوتبال زنان بوشهر/ انتقاد از رفتار هیات فوتبال استان

خلیج فارس: تیم دلوارکشتی بوشهر پس از 5 سال حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان از این مسابقات کنار گذاشته شد.

خلیج فارس: تیم دلوارکشتی بوشهر پس از 5 سال حضور در لیگ برتر فوتبال بانوان از این مسابقات کنار گذاشته شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این تیم در فصل جاری با حاشیه های جدی مواجه شد، چرا که در پی تردید مالک خصوصی آن برای نگه داشتن یا انتقال امتیاز به اداره ورزش و هیات فوتبال، بازیکنان در بلاتکلیفی به سر بردند.

برهمین اساس مربی این تیم هم با بیان اینکه قادر به ادامه این وضعیت نیست، اردوی تیم را ترک کرد و دلوارکشتی هم دو بازی لیگ در بوشهر و کرمان غیبت داشت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هم هفته پیش در نشست خبری اش این تردید را دلیل عدم کمک مالی به دلوارکشتی عنوان کرد و افزود: آماده کمک 80 میلیون تومانی به این تیم بودیم، ولی چون در مسابقات خود شرکت نکرد، از آن صرف نظر شد.

محمد نجفی رییس هیات فوتبال استان خبر داد: این تیم درهفته نخست برابر ملوان انزلی ودر هفته هشتم برابر شهرداری بم حاضر نشد و همین امر سبب کنار گذاشتن دلوار کشتی بوشهر از لیگ برتر شد.

وی بیان کرد: درحالی که از طریق هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان بوشهر امکان پرداخت 30 درصد از قرارداد بازیکنان این تیم نیز فراهم بود ولی آنها با دلایلی غیرمنطقی درخواست 80 درصد قرارداد خود را داشتند و در نهایت خودسرانه اقدام به ترک اردوی این تیم کردند.

نجفی یادآورشد: به منظور تقویت این تیم علاوه بر تمهیدات مالی یک کادر فنی قوی بومی نیز برای آنها انتخاب شد ولی با بی تدبیری بازیکنان و ترک اردو، تیم دلوار کشتی بوشهر به دلیل دو غیبت از بازی ها کنار گذاشته شد.

وی افزود: با وجود اینکه مالکیت این تیم خصوصی بود ولی باز هم برای حفظ سهمیه لیگ برتری استان بوشهر از هیچ تلاشی دریغ نکردیم.

رئیس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: تیم دلوار کشتی و بازیکنان آن که به طور خودسرانه اقدام به ترک اردو کرده اند از سوی کمیته انضباطی با محرومیت هایی روبرو خواهند شد.

انتقاد سرمربی سابق تیم از هیات فوتبال

نرگس احمدی سرمربی سابق تیم فوتبال بانوان دلوار کشتی جنوب بوشهر در واکنش به این اتفاق گفت: مسئولان هیئت استان از قوانین و شرایط لیگ برتر مبنی براینکه تیمی به رقابت‌های لیگ یک سقوط نمی‌کند سوء استفاده و تیم فوتبال بانوان را دو روزه نابود و منحل  کردند.
 
وی ادامه داد: رئیس هیئت فوتبال استان معتقد است تلاش کردن بازیکن خریدن و موفقیت و... در این لیگ بی فایده و فقط برای تفریح است زحمات یازده ساله من را نابود کرد.
 
احمدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: 10 سال در فوتبال بانوان فعالیت کردن لحظه به لحظه زندگی، جوانی‌ام را برای موفقیت این تیم هزینه کردم اما مسئولان طی 2 روز تیم را نابود و منحل کردند.
 
وی ادامه داد: هدف مسئولان هیئت استان نابود کردن تیم بوده است آنها معتقد هستند من عامل اصلی چنین شرایط پیش آمده برای دلوارکشتی هستم، طی 10 سال گذشته مقصر نبودم اما در شرایط کنونی عامل اصلی شناخته شده‌ام.
 
سرمربی افزود: لیگ برتر بانوان در سطح پایین برگزار می شود از این رو استان بوشهر نیز از این فرصت استفاده کرده است نجاتی رئیس هیئت فوتبال استان لیگ برتر فوتبال بانوان را بی ارزش می داند در این شرایط چه توقعی می تواند از سایر مسئولان داشت.
 
وی افزود: مسئولان استان بوشهر معتقد هستند پول عامل حضور تیم‌ها در لیگ برتر است از این رو هیچ ترس و انگیزه‌ای برای تلاش و بقا در لیگ برتر ندارد.
 
سرمربی تیم ادامه داد: بازیکنان تیم فوتبال دلوار کشتی یک هفته گرسنه و تشنه در تیم حضور داشتند و متاسفانه مسئولان استان بوشهر رسیدگی به بازیکنان نکردند از این رو آنها پس از یک هفته تحمل گرسنگی و تشنگی تیم را ترک کردند و در حال حاضر تیم منحل شده است.

 

کلمات کلیدی خبر : فوتبال بانوان دلوار لیگ برتر
-->