پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26862650 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22780080
کد خبر : 63853 تاریخ ثبت : 1394/7/1 12:30 نظرات تایید شده : 0

مقام آمریکایی: آغاز عملیات نظامی روسیه در آسمان سوریه

خلیج فارس: دو مقام مسوول آمریکا از آغاز فعالیت های اطلاعاتی روسیه با استفاده هواپیماهای بدون سرنشین در آسمان سوریه خبر دادند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ دو مقام آمریکایی که خواستند نامشان ذکر نشود گفتند: این اولین بار است که روسیه عملیات هوایی در سوریه انجام می دهد.

هم اکنون شمار زیادی از جنگنده ها، هواپیماهای نظامی باری، تانک و توپخانه ارتش روسیه درمناطق غربی سوریه مستقر شده اند.

خبرها وگزارش ها حاکی از آن است که روسیه با انتقال جنگنده ها و تجهیزات نظامی به فرودگاه شهر لاذقیه در نظر دارد این شهر را به عنوان پایگاهی برای عملیات نظامی خود در آینده بسیار نزدیک تبدیل کند.

استقرار تجهیزات و نظامیان روسیه در سوریه از سوی مقامات این  کشور مورد تایید قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا از حضور ارتش روسیه در خاک سوریه ناراضی است و بشار اسد رئیس جمهور سوریه را دلیل اصلی تنش های خونینی می داند که در طول چهار سال گذشته در سوریه روی داده است.
 

مقام آمریکایی: آغاز عملیات نظامی روسیه در آسمان سوریه / استقرار 24 جنگنده روسیه در سوریه
 
یکی از مقامات آمریکا تصریح کرد در روزهای اخیر تعداد جنگنده های روسی در پایگاه هوایی لاذقیه سوریه افزایش یافته است.

روسیه در چند روز اخیر 12 جنگنده پیشرفته از نوع ونسر و 12 فروند جنگنده دیگر از نوع فروجفوت وارد پایگاه نظامی خود در غرب سوریه کرده است. هفته گذشته نیز چندین فروند جنگنده دیگر ارتش روسیه وارد سوریه شدند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در ابتدای هفته جاری با بیان این  که آمریکا از مشارکت روسیه در هدف گرفتن داعش در سوریه استقبال می کند، افزود: با تمام اینها بحران پناهندگان روز به روز بدتر می شود و نیازمند یافتن راه حلی است که منجر به تغییر سیاسی در کشور خواهد شد.

در اثر درگیری های داخلی در سوریه نزدیک به 250 هزار نفر کشته شدند و 4 میلیون نفر به خارج از کشور مهاجرت کردند، این در حالی است که تعداد شهروندان آواره ای که هنوز هم در خاک سوریه به سر می برند حدود 7.6 میلیون نفر است. سوریه 23 میلیون نفر جمعیت دارد.
 
کلمات کلیدی خبر : مقام آمریکایی روسیه سوریه
-->