پویاسامانه

کد خبر : 63353 تاریخ ثبت : 1394/6/29 21:39 نظرات تایید شده : 20
در بندرعباس؛

عضو شورای شهر خود را به فاضلاب انداخت! + عکس

خلیج فارس: موضوع ورود فاضلاب به دریا در بندرعباس سالهاست که مورد اعتراض فعالان و دوستداران محیط زیست و نهادهایی مانند شورای شهر و رسانه هاست که تاکنون این اعتراض ها بی نتیجه بوده است.

خلیج فارس: عضو شورای شهر بندرعباس در اعتراض به سرازیر شدن پسآب فاضلاب در خلیج‌فارس در مقابل خروجی لوله فاضلاب قرار گرفت.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از خبرگزاری ها؛ کیانوش جهانبخش پیش از این اقدام درروز یکشنبه اظهار داشت: بی توجهی و سهل انگاری متولیان نسبت به این فاجعه زیست محیطی غیرقابل تحمل است.

وی، در این برنامه که به عنوان «غسل التماسی پترُس » معرفی شده با الگو گرفتن از افسانه پترس نوجوان هلندی که سعی کرد با فرو کردن انگشت خود در روزنه سد،مردم شهر را نجات دهد ،خود را در برابر لوله پرفشار فاضلاب ورودی به دریا قرار داد.

جهانبخش دراین باره گفت:دریا هدیه خداوندی است و سالها مایه برکت زندگی ساحل نشینان بوده اما اکنون با آلودگی فاضلاب مواجه و به یک تهدید جدی تبدیل شده است.

این عضو شورای شهربندرعباس ادامه داد:جایگاه دریا به قدری نزد مردم این منطقه محترم بوده که در اصطلاح آن را «خواهر» می نامند.

وی تاکید کرد:خود و سایر اعضای شورای شهر در دوره چهارم برای پایان دادن به وضعیت فعلی و ورود فاضلابی که آلودگی آن اثبات شده است ،تمام تلاش خود به کار خواهند گرفت.

شورای شهر بندرعباس 13 عضو دارد که جهانبخش منتخب پنجم مردم این شهر است.

هفته گذشته نیز محمد سایبانی فعال فرهنگی و مشاور هنری استاندار هرمزگان با اعلام فراخوان در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که قصد اجرای برنامه «غسل التماسی پترس» را دارد که به گفته وی در آخرین لحظات به دلیل تماس تلفنی برخی مراجع ذیصلاح از تصمیم خود منصرف شد.

موضوع ورود فاضلاب به دریا در شهر بندرعباس سالهاست که مورد اعتراض اداره کل حفاظت محیط زیست استان و فعالان و دوستداران محیط زیست و نهادهایی مانند شورای شهر و رسانه هاست که تاکنون این تلاش ها و اعتراض ها بی نتیجه بوده است

 
کلمات کلیدی خبر : بندرعباس اعتراض
-->