پویاسامانه

کد خبر : 59137 تاریخ ثبت : 1394/6/3 17:36 نظرات تایید شده : 0

وزارت خارجه آمریکا: قصد بازگشایی سفارت مان در ایران را نداریم

خلیج فارس: وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد قصد ندارد سفارت خود را ایران بازگشایی کند.
 
به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصر ایران؛ "جان کربی" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس در تهران گفت: ازسرگیری روابط دیپلماتیک، یک تصمیم حاکمیتی است که هر کشوری آن را اتخاذ می کند. در همین چارچوب، پادشاهی متحده (انگلیس) تصمیم گرفت سفارت خود را در تهران بازگشایی کند.       

سفارت انگلیس در تهران بعد از 4 سال تعطیلی در روز یکشنبه گذشته با حضور فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس بازگشایی شد.
 
محل سفارت سابق آمریکا در تهران که هم اکنون به نمایشگاه ضدآمریکایی تبدیل شده است
 
وزارت خارجه آمریکا: ما قصد نداریم سفارت خود را در ایران بازگشایی کنیم
 
آمریکا در سال 1358 خورشیدی پس از حادثه تصرف سفارت آمریکا در تهران، روابط دیپلماتیک با ایران را قطع کرد و از آن تاریخ تاکنون روابط رسمی دیپلماتیک میان دو کشور وجود ندارد.

هم اکنون سفارت سوئیس در تهران و سفارت پاکستان در واشنگتن مسؤولیت حفاظت از منافع آمریکا و ایران را برعهده دارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: تصمیم ها درباره افتتاح سفارتخانه ها، مسئله ای است که به خود کشورهایی که قصد آن را دارند مربوط است. این تصمیم ها، حاکمیتی است و ما باید به این تصمیم ها احترام بگذاریم.
 
جای کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
وزارت خارجه آمریکا: ما قصد نداریم سفارت خود را در ایران بازگشایی کنیم
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: درباره آمریکا، قصد نداریم سفارت خود را در تهران بازگشایی کنیم اما از دولت ایران می خواهیم که به ما ثابت کند به توافق انرژی هسته ای پایبند است. این مساله برای ما مهم است.
 
این مقام ارشد دیپلماتیک آمریکا ادامه داد: ما از دیگر فعالیت های ایران که قصد دارند آنها را در منطقه اجرا کند از جمله حمایت از تروریسم غافل نمی شویم. ما از وسایل دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی برخوردار هستیم. آمریکا از طریق بکارگیری تحریم ها در زمینه های مختلف قدرت مهار فعالیت های نظامی، تسلحیاتی و حمایت مالی ایران را دارد.
 
کلمات کلیدی خبر : آمریکا سفارت انگلیس
-->