پویاسامانه

کد خبر : 57169 تاریخ ثبت : 1394/5/21 17:51 نظرات تایید شده : 0

پلمپ 98 باشگاه ورزشی متخلف

خلیج فارس: دبیرکل ستاد نظارت بر سلامت باشگاهها از پلمپ 98 باشگاه و اماکن ورزشی متخلف در کشورخبر داد و گفت: به زودی بازرسی جامعی از تمام باشگاهای ورزشی در کشور انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا از فدارسیون پزشکی ورزشی، کریم حسینی درباره فعالیت ها و برنامه های انجام شده این ستاد در ماه های گذشته و همکاری قابل قبول هیات های پزشکی ورزشی استان ها افزود: دفاتر هیات های استانی پزشکی ورزشی با فعال سازی کمیته های نظارت و بازرسی بر اماکن ورزشی این گزارش را اعلام کردند که پس از سپری شدن روال قانونی در جهت اصلاح آن باشگاهها اقدام می شود.

وی به فعال بودن 12 هزار و 688 باشگاه ورزشی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: بازرسان تاپایان تیرماه امسال از 7 هزار و 213 باشگاه بازرسی کردند که حاصل این بازرسی ها پلمپ98 باشگاه متخلف، ارائه تذکر کتبی به 2 هزار و 78 باشگاه و تشویق 560 باشگاه بوده است.

حسینی افزود:عرضه، مصرف و فروش هرگونه مکمل و دارو در باشگاه های ورزشی اعم از مجاز و غیرمجاز ممنوع بوده و در این رابطه هیچ گونه بخشودگی با متخلفان نداریم وآنها پس ازدریافت تذکر کتبی چنانچه نسبت به رفع تخلف خود اقدام نکنند جهت پلمپ به ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و در نهایت مرجع قضایی معرفی می شوند.

وی ادامه داد:علاوه بر این در بازرسی ها مقوله عضویت ورزشکاران هر باشگاه در کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی و همچنین مسایل بهداشتی مورد توجه قرار می گیرد.

دبیرکل ستاد نظارت برسلامت باشگاه ها و اماکن ورزشی کشور یادآورشد:در این رابطه هماهنگی های لازم با کمیسیون ماده پنج وزارت ورزش و همچنین دفتر ارزیابی عملکرد این وزارت خانه که هرکدام بر اساس یک سری فاکتور بر باشگاه های ورزشی نظارت می کنند، صورت گرفته تا از این پس بازرسی ها به شکل جامع و در شکل فرم های یکسان انجام شده و از هر جهت سلامت ورزشکاران تضمین شود.

حسینی خبرداد که به زودی سامانه دریافت شکایات مردمی از باشگاه ها را از طریق پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون فعال می شود تا هرگونه تخلفی که از چشم بازرسان ما دور ماند از طریق دریافت گزارشات مردمی مورد پیگیری قرار گیرد.
 

 

کلمات کلیدی خبر : پلمپ باشگاه ورزش
-->