پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 18520252 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 16891811
کد خبر : 54470 تاریخ ثبت : 1394/5/3 17:58 نظرات تایید شده : 0

بازگشت مدیران سینمایی احمدی‌نژاد به تلویزیون

خلیج فارس: مرداد 94 بیش از دو سال از فعالیت حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور دولت تدیبر و امید و همچنین فعالیت سازمان سینمایی این دولت می‌گذرد اما، این روزها در محافل سینمایی اخباری از تحرکات و فعالیت‌های تیم سابق سازمان سینمایی که در  دوران محمود احمدی‌نژاد فعالیت می‌کردند به گوش می‌رسد.
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ به‌نظر می‌رسد تیم سابق قرار است بعد از مدتی سکوت و کم‌تحرکی در سینما و تلویزیون دوباره به این عرضه بازگردد و نقش خود را پررنگ‌تر از گذشته ادامه دهد.
 
جواد شمقدری و ساخت یک سریال و اثرگذاری روی هفت
جواد شمقدری (رئیس سابق سازمان سینمایی) این روزها سخت به دنبال ساخت یک سریال تلویزیونی درباره تاریخ انقلاب اسلامی است. او که در کارنامه خود فیلم سینمایی توفان شن را دارد؛ قصد دارد براساس داستان تسخیر لانه جاسوسی؛ اثر دیگری را کارگردانی کند و این‌بار این اثر در قالب یک سریال به تهیه‌کنندگی محمد خزاعی با سرمایه صداوسیما ساخته خواهد شد.
 
براساس گفته‌‌های شمقدری؛ فیلمنامه این سریال در 24 قسمت نوشته شده و ناصر هاشم‌زاده نیز به شمقدری در نگارش فیلمنامه کمک کرده است. سریال هم قرار است مقطع تاریخی انقلاب اسلامی از زمان پیروزی انقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی را روایت کند.
 
از طرف دیگر به دنبال اختلاف نظراتی که بین محمود گبرلو (تهیه‌کننده برنامه سینمایی هفت) و مدیران  شبکه 3 بر سر  این برنامه به‌وجود آمده، شنیده می‌شود قرار است گروهی نزدیک به جواد شمقدری ساخت سری جدید هفت را از مهر ماه 94آغاز کنند.

این گمانه‌زنی آن زمان تقویت شد که گفته می‌شود گبرلو به خاطر دعوت از هنرمندانی همچون رخشان بنی‌اعتماد در برنامه هفت مورد مواخذه قرار گرفته و حتی شنیده شده مدیران صداوسیما اعلام کرده‌اند با حضور این هنرمند؛ مسیر برنامه هفت از حالت ارزشی خارج شده به همین دلیل قرار است ساخت و اجرای برنامه  سینمایی هفت به یک تیم ارزشی‌ترسپرده شود.

گرچه مدیر شبکه سوم سیما در گفتگویی اعلام کرد: "هفت" برنامه مهمی است و از ابتدای پخش آن با مدیریت فریدون جیرانی و همچنین محمود گبرلو به خوبی در بین مخاطبان شناخته شده و بینندگان خوبی دارد اما این برنامه در ادامه به تدریج مسیر خود راه را  اشتباه رفته و بیشتر به گزارش وقایع روز و اتفاقات سینمایی پرداخته است و آناثر گذاری که مدنظر است را روی سینما نداشته و ما به دنبال آن هستیم با برنامه‌ریزی و مدیریت درست؛ نقش و تاثیرگذاریاین برنامه را روی سینما افزایش دهیم."
 
سجادپور با رویای حضور در جشنواره 94
علیرضا سجادپور (معاون وقت جواد شمقدری) نیز قصد دارد با تولید دو فیلم سینمایی و چند تله فیلم به‌صورت پررنگ در عرصه سینما حضور پیدا کند. او بنا دارد دو فیلم با موضوع دفاع مقدس بسازد که کارگردان هر دو؛ فیلم اولی هستند. قرار است این فیلم‌ها امسال در جشنواره فیلم فجر شرکت داده شوند. سجادپور همچنین  قصد دارد در صداوسیما چند مجموعه تلویزیونی و تله فیلم  با محوریت سبک زندگی و موضوع ازدواج آسان بسازد.
 
میرزاخانی؛ جشنواره فیلم وحدت برگزار می‌کند
هاشم میرزاخانی؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق انجمن سینمای جوانان ایران که مسئولیت ریاست شورای سیاست گذاری جشنواره‌های این انجمن را نیز برعهده داشت؛ بعد از پایان مسئولیتش در دوران احمدی‌نژاد قصد دارد در دولت تدبیر و امید جشنواره سینمایی برگزار کند.

او نخستین جشنواره بین‌المللی فیلم وحدت را توسط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با هدف «ارتقای سطح آشنایی و آگاهی و تعمیق تفاهم بین پیروان مذاهب اسلامی و تقویت احترام متقابل و تحکیم رشته‌های اخوت در بین مسلمانان بدون هیچ‌گونه تمایزی از لحاظ تعلقات فرقه‌ای، قومی یا ملی آنان به منظوررسیدن به امت واحدة اسلامی و زمینه‌سازی جهت مشارکت هنرمندان و استفاده از ظرفیت‌های جامعه هنری کشور» را  در راستای اهداف مجمع برگزار می‌کند.
 
قرار است این جشنواره به شکل بین‌المللی و در سه زیرمجموعه فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند و بلند در تهران برگزار شود. حکم هاشم میرزاخانی ازسوی آیت‌الله محسن اراکی (دبیرکل مجمع) به‌عنوان دبیر نخستین دوره این جشنواره صادر شده است.
 
-->