پویاسامانه

کد خبر : 53951 تاریخ ثبت : 1394/4/30 16:30 نظرات تایید شده : 0

حاشیه‌های «پایتخت» از زبان «بابا پنجعلی»

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ خمسه با حضور در استودیو «امشب» با بیان طنازانه خود به گفتگو با علی ضیاء پرداخت و گفت: خوشحالم امشب برنامه «امشب» را می‌بینید و من امشب مهمان این برنامه هستم.

او همچنین به شوخی با علی ضیاء پرداخت و به او گفت می‌داند قبلا چاق بوده و حالا لاغر شده است! ضیاء هم گفت برخی از مجریان اینگونه بودند اما او نه!

شنیده‌ام پایتخت محبوب ترین سریال رمضان است

بازیگر نقش باباپنجعلی با اشاره به خستگی اش از کار سخت در «پایتخت» ادامه داد: این علی ضیاء گاهی سوالات خوبی می کند. او را اینطوری نگاه نکنید. از این زاویه که او را می بینم خیلی فرق می کند. قشنگ ترین سوال دنیا همین چطوری است؟ خیلی خوبم. امشب مخصوصا که با مخاطبان برنامه امشب شبکه یک درباره سریال پایتخت صحبت می کنم. هنوز دقیق نمی دانم شنیده ام که محبوب ترین مجموعه ماه مبارک رضمان بود.

وی افزود: جا دارد همین جا از تک تک مازنی های عزیز، تشکر کنم به ویژه اهالی شیرگاه، زیراب و قائم شهر. از آنها به خاطر شب هایی که کار می‌کردیم، فریاد می زدیم، مردم خواب بودند زابراه می شدند. در طول روز ریتم زندگی‌شان را به هم می زدیم، جا دارد از آنها به خاطر زحماتی که متحمل شدند تشکر کنیم. آرزو می کنم توانسته باشیم به عنوان خدمتگزار فرهنگی خدمتی کرده باشیم. وظیفه ما و گروه این بوده که لبخندی گوشه لب مردم بنشانیم. جالب است بگویم در برخورد با مردم خستگی هایمان در رفت.

کسی نسخه مجانی می خواهد بگوید

خمسه تأکید کرد: امروز به داروخانه ای رفتم که خانم دکتر آنجا مازنی بود و من 20 دقیقه آنجا بودم و مورد لطف این خانم دکتر قرار گرفتم. زیباترین جمله او این بود که شما و گروهتان سرزمین مرا به خانه ام آوردید و وقتی پایتخت را می دیدم احساس می کردم در مازندران هستم. او لطف کرد و پولی هم بابت نسخه دخترم از من نگرفت، اگر کسی نسخه ای دارد بدهد من ببرم داروخانه یوسف آباد مجانی برایش دارو بگیرم.

ضیاء نیز در ادامه بیان کرد: اگر لهجه‌ای در رسانه ملی مطرح می شود برای بالا بردن آن لهجه است و کسی نمی خواهد عزیزی را که در اقلیم خاصی از ایران هست مسخره کند.

من همانقدر که مازنی هستم آذری و خراسانی و کرد و سیستانی و قمی هم هستم

این بازیگر همچنین درباره واکنش مردم به لهجه و مسائل دیگر ادامه داد: فردوس حاجیان یک مازنی اصیل تحصیل کرده و نکته سنج است و مطلب دقیقی درباره لهجه پایتخت نوشته است. بهتر است منصفانه به هم نگاه کنیم حتی اگر نقاط ضعمان هم مطرح شود. من به همان اندازه ای که در «پایتخت» مازنی بودم می توانم آذری باشم کرد باشم، خراسانی باشم و سیستانی و قمی باشم. هیچ فخری ندارد که من در کجا به دنیا آمده باشم.

خمسه همچنین خاطرات اخیرش درباره مراعات نکردن حق انسان ها در جامعه و خدشه وارد کردن به آرامش مردم را تعریف کرد و همزمان از روی صندلی اش برمی خاست و به نوعی این خاطرات را بازی می کرد.

تجربه های خمسه از کارگردانی

وی درباره خاطره اش از کارگردانی گفت: من دو کارگردانی کردم. یکی در تئاتر و دیگری در تلویزیون. در تئاتر کارم به عمل جراحی معده و در تلویزیون به بستری شدن در بخش روحی روانی امین آباد منجر شد! ضایعات و لطمات این کار آنقدر زیاد است که من ترجیح می دهم حاشیه نشین یا سایه نشین باشم.

خمسه درباره مفاهیم مطرح شده در سریال بیان کرد: ایرانی ها دوست دارند با هم باشند، خانواده های ایرانی هنوز با گذشت این همه اتفاق درجامعه جهانی، دوست دارند لااقل در برخی مناسبات با هم باشند و از محسن تنابنده تا خود شبکه بر این اصرار هستند که ارزش خانواده پررنگ تر شود. محور اولیه و ثانویه سریال ما خانواده است و حتی به ارزش هایی می پردازیم که کمرنگ شده اند.

باید خیلی تلاش کرد امثال باباپنجعلی را به خانه سالمندان نبرد

بازیگر سریال «میکاییل» اضافه کرد: من خودم اگر پدر یا پدربزرگی شبیه باباپنجعلی داشته باشم خیلی باید تلاش کنم او را به خانه سالمندان نبرم. در محله ما که 5 خانه سالمندان است. پیرمردی که مشکلات زیادی دارد اما خانواده اش آنقدر دوستش دارند که تر و خشکش میکنند و او را دوست دارند. اتفاقاتی که در خانواده های ایرانی هم کمرنگ شده است.

بازیگر نقش باباپنجعلی تأکید کرد: از سر تا ته سریال من شاید چهار جمله دیالوگ هم نداشته باشم. اما اگر پدربزرگ و مادربزرگ ما حرف نمی زند یعنی زنده نیست؟ بابا پنجعلی زنده و تاثیرگذار است. در این سریال از قهرمان گرفته تا ضدقهرمان همه معمولی هستند. من شبیه شخصیت های این سریال آدم های زیادی را دیده ام.

وی با اشاره به لقب پیرمرد پرحاشیه که ارسطو در سری چهارم به او داده بود، درباره ساخت سری پنجم بیان کرد: من برای سال آینده ام برنامه دارم اما شاید من فردا نباشم. خدا می داند.

سلام را بیشتر از خداحافظی دوست دارم

خمسه در پایان حضورش در برنامه گفت: من خداحافظی نمی کنم چون سلام را بیشتر دوست دارم. سلام. سلامت باشید.

 

کلمات کلیدی خبر : پایتخت علیرضا خمسه
-->