پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27661926 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23577745
کد خبر : 53482 تاریخ ثبت : 1394/4/25 12:13 نظرات تایید شده : 0

روسیه روز جمعه را عید فطر اعلام کرد

خلیج فارس: مفتی 'روشن عباس اف' معاون شورای مفتی های روسیه (عالی ترین نهاد اسلامی این کشور) روز جمعه را در روسیه عید سعید فطر اعلام کرد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ روز پنجشنبه دفتر مطبوعاتی شورای مفتی های روسیه، عباس اف که ریاست اداره مسلمانان استان مسکو را برعهده دارد در کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد: روز جمعه 17 جولای در روسیه مراسم عید سعید فطر برگزار می شود.

عباس اف افزود: انتظار می رود بیش از 200 هزار نفر در برنامه های عید سعید فطر در مسکو و استان مسکو شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری مراسم عید فطر در مسکو هفت مکان درنظر گرفته شده که چهار باب مسجد از آن جمله است. در استان مسکو هم 35 مکان برای این منظور پیش بینی شده است.

عباس اف که مسئول امور بین المللی در شورای مفتی های روسیه است، از مهم ترین برنامه های ماه مبارک رمضان در روسیه به برگزاری نخستین جشنواره بین المللی قرآن کریم در مسکو اشاره کرد که توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه با همکاری شورای مفتی های روسیه در یک هفته اخیر برگزار شد.

مقام شورای مفتی های روسیه این طرح فرهنگی-مذهبی را بی سابقه خواند.

معاون شورای مفتی های روسیه از برنامه های مهم دیگر در ماه مبارک رمضان در روسیه به برپایی 'خیمه رمضان' در مسکو اشاره کرد که در طول یک ماه پذیرای مهمانان برای افطار بود.

این خیمه موسوم به 'شاطر رمضان' در مسجد واقع در خیابان مینسکایا در غرب مسکو برپا شده است و روزانه در حدود 700 نفر در آن افطار کردند.

عباس اف همچنین گفت که در ماه سپتامبر (مهر ماه آینده) ساختمان جدید مسجد جامع مسکو که در حال احداث است بازگشایی خواهد شد.

در روسیه بیش از 20 میلیون مسلمان زندگی می کنند که اکثرا در مناطق قفقاز، ولگا و منطقه مرکزی این کشور سکونت دارند.

 

 
کلمات کلیدی خبر : روسیه عید فطر
-->