پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9501379 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2751287
کد خبر : 53084 تاریخ ثبت : 1394/4/22 22:40 نظرات تایید شده : 0

ظریف: کار امشب تمام نمی‌شود

خلیج فارس:خبرگزاری فرانسه به نقل از یک دیپلمات ایرانی در وین اعلام کرد که احتمال رسیدن به توافق تا پایان امشب ، ضعیف است.

به گزارش عصر ایران، این خبر بعد از آن منتشر می شود که فابیوس، وزیر خارجه فرانسه گفت که هنوز یک شکاف وجود دارد که حل نشده است.

عصر امروز به وقت تهران، ظریف و کری با هم دیدار کردند که ارزیابی ها حاکی از روند مثبت این جلسه خصوصی بوده است. قرار است ظریف با همتای فرانسوی اش نیز دیدار دو طرفه داشته باشد. نشست های دوجانبه ، معمولاً پیش از نشست عمومی صورت می گیرد.
 

چشم ها به عقربه های ساعت: 9 شب به وقت وین
 

در چنین فضایی ، وزیر خارجه روسیه می گوید که شانس توافق وجود دارد و وزیر خارجه چین هم معتقد است که توافق نزدیک است چرا که پیشرفت های جدیدی حاصل شده است.

هیچ کدام از هیات ها، اطلاعاتی بیشتر از این کلی گویی ها نمی دهند و بدین ترتیب فضای تعلیق در میان خبرنگارانی که بیرون درهای مذاکرات در انتظارند، به پایتخت های 7 کشور مذاکره کننده و مشخصاً ایران کشیده می شود .

اینک همه چشم ها به عقربه های ساعت در وین است تا 21 شب (23:30 به وقت ایران) از راه برسد، زمانی که قرار است نشست عمومی وزرای 7 کشور برگزار شود و بسیاری امیدوارند که از این نشست، دود سفید بلند شود و توافق صورت بگیرد.

مهمترين خبرهاي مذاکرات هسته ای طی ساعت های گذشته به شرح زیر به روز می شود.

22:16 - سخنگوی کاخ سفید گفت: گفتگوها پیشرفت واقعی و مهمی داشته است. برخی ازموانع هنوز حل نشده است. 

21:53 - سي ان ان: توافق هسته اي منتظر حل تحريم تسليحاتي است

21:51 -  سخنگوی وزارت خارجه اتریش اعلام کرد: به هیات های مذاکره کننده گفته ایم برای مراسم پایانی مذاکرات ایران و 1+5 به سه ساعت وقت نیاز داریم. باید عکاسان و تصویربرداران به مقر سازمان ملل بیایید برای عکس دسته جمعی از هفت وزیر خارجه و بعد از ان جلسه خبری در استریا سنتر برگزار شود. این که چه زمانی توافق شود به ما ارتباطی ندارد.

21:08 -  ظریف در توییتر نوشت: «اگر توافق هسته ای به دست بیاید، پیروزی دیپلماسی به این معنی خواهد بود که همه در زمانی که می توانستیم بازنده باشیم، برنده بودیم. ساده و واضح: نیاز به چرخش نیست.»​

20:42 - ظریف: کار امشب تمام نمی‌شود.

20:35- یک دیپلمات ایرانی به ایسنا گفت: هنوز زمان نشست وزیران خارجه ایران و 1+5 مشخص نشده است و بعید است امشب این نشست برگزار شود.

 

کلمات کلیدی خبر : مذاکرات ظریف
-->