پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9259701 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2511255
کد خبر : 52326 تاریخ ثبت : 1394/4/15 19:53 نظرات تایید شده : 48
با نگاهی به پیامهای منتشر شده در فضای مجازی

واکنش منفی بوشهری ها به حضور مهمان هم استانی در "ماه عسل"

خلیج فارس: برنامه ماه عسل که چند سالی است با هدف معرفی چهره های مثبت جامعه از شبکه سه سیما پخش می شود، در رمضان امسال به دلیل دعوت از برخی چهره های خاص با حواشی و اعتراضاتی روبرو بوده است.

خلیج فارس:حضور یکی از اعضای خانواده ای از دشتستان در برنامه ماه عسل، واکنش های منفی زیادی را در فضاهای رسانه ای و شبکه های مجازی استان در پی داشته است.

به گزارش «خلیج فارس»، یکی از اعضای این خانواده یازده نفره که گفته می شود تا دو سال پیش هیچ کدام دارای شناسنامه و اسناد هویت ملی نبوده اند، دو روز پیش در ویژه برنامه ماه عسل که در عصرهای ماه رمضان از شبکه سه سیما پخش می شود، حضور یافت.

«پیغام» در گزارشی نوشته: ظاهرا حضور این فرد به ابتکار اداره کل ثبت احوال استان یوشهر و به دعوت تهیه کنندگان این برنامه، با هدف نشان دادن اهتمام مسئولان ثبت احوال برای شناسنامه دار کردن همه خانوارها حتی در دوست ترین نقاط کشور صورت گرفته است اما نحوه حضور این فرد در این برنامه و چینش خاص مهمانان برنامه ماه عسل، باعث وقوع واکنش های منفی مردم استان به ویژه دشتستانی ها شده است.

برخی از انتقادکنندگان به این برنامه، با زیر سوال بردن اصل حضور این فرد در چنین برنامه پر مخاطبی آن را غیر ضروری و فاقد توجیه دانسته اند؛ به اعتقاد این منتقدان حضور یک عضو خانواده فاقد شناسنامه حتی اگر به قصد نشان دادن تلاش ماموران ثبت احوال هم بوده باشد، واجد هیچ جنبه اخلاقی یا الگو سازی نیست که برنامه ماه عسل مدعی است در پی آن است بلکه می تواند علاوه بر تحقیر انسان ها باعث  معرفی مخدوش چهره استان بوشهر در اذهان عمومی شود.

یکی از ساکنان شهر دالکی نیز که نخواست نامش فاش شود، با رد ادعای دورافتادگی این خانواده و قطع ارتباط آن ها با سایر نقاط استان به پیغام گفت فاصله مکانی این خانواده با شهر دالکی نه چندان زیاد و نه مسیر آنها کاملا صعب العبور است و پدر این خانواده نیزسالانه جهت تهیه مایحتاج خویش  چندین بار به دالکی و برازجان رفت و آمد دارد.

به گفته این شهروند، عدم شناسنامه دار بودن این خانواده نه به دلیل صعب العبور بودن بلکه بیشتر به علت یک نگرش شخصی و ناشی از مسایل فرهنگی بوده است بنابر این تبلیفات مسئولان ثبت احوال در باره تلاش هایشان برای یافتن این خانواده چندان با واقعیت ها سازگار نیست.

از سوی دیگر تعدادی از منتقدان نیز نه به حضور این مرد دشتستانی در برنامه ماه عسل بلکه به نحوه چینش مهمانان این برنامه از سوی احسان علیخانی، مجری این برنامه، انتقاد دارند. به اعتقاد آنها قرار دادن یک فرد قاقد سواد و شناسنامه از استان بوشهر در برابر مهمان دیگری از تهران که گفته می شد قصد سفر به مریخ را دارد، با هدف تحقیر شهرستانی ها صورت گرفته و در خوشبینانه ترین شکل آن یک بی سلیقگی آشکار است.

لازم به ذکر است که برنامه ماه عسل که چند سالی است با هدف الگوسازی و معرفی چهره های مثبت جامعه در ماه رمضان از شبکه سه سیما پخش می شود، در رمضان امسال به دلیل دعوت از برخی چهره های خاص با حواشی و اعتراضاتی روبرو بوده است. همین حواشی اخیرا معاونت صدا وسیما را واداشت تا به شکلی علنی در باره این برنامه به مدیر شبکه سه تذکر دهد.


در زیر بخشی از واکنش های بوشهری ها به این موضوع را که در فضای مجازی انتشار یافته،می خوانید:


• سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای علیخانی و همکاران ایشان که در این سالها که از پخش برنامه ماه عسل می گذرد بسیار زحمت ها کشیده اند بنده حقیر جسارت نموده دو مطلب رو عنوان می کنم که دوست دارم به گوش آقای علیخانی برسد ۱-ساختن برنامه به هر قیمتی نباید در برنامه کاری مجری توانمندی چون شما قرار گیرد تا مبادا خدایه نکرده مخاطبین احساس دورافتادی از اعتقادات و هنجارها برایشان تدایی شود ۲-این مشکلات و مسائل اجتماعی که شما به تصویر کشنده آن در طول این چند سال و هر سال به مدت یک ماه هستید سریال بی نهایت قسمتی چشمان ماست که اندر خم حلشان مانده اییم پس ای کاش جایه اظهار درد راه چاره و درمان را رسانه ایی می کردید باز هم خسته نباشید میگم به شما و همکارانتون و براتون آرزوی موفقیت روزافزون رو دارم.


بوشهری دلخون:
آقای علی خانی این جا بوشهره نه شهر غارنشینان
خوب می دانی که اگر یک روز یا حتی کمتر از نیم ساعت لوله گاز از سمت بوشهر قطع بشه شما تهرانی ها فلج و فلج تر می شوید و دیگر این ادعا را ندارین که حتی به خودتون اجازه بدین که توی برنامه ماه عسل و پخش زنده یک شهر با تمدن دیرینه را این طوری جلوه دهی و یک تهرانی را فضانورد نشان می دهی.
مگر همین بوشهر پایتخت انرژی نیست پس چرا این همه نکات مثبت شهرم را رها کردی و فقط گیر دادی به چهارنفر غارنشین؟ مگر ما هنرمند، ادیب و سینما و ورزشکار نداریم؟ مایه ننگ است این عمل شرم آور شما. 
با این امر باعث شدین چهره استان بوشهر را زشت و بد جلوه دهید و هر کسی هم بخواهد به بوشهر سفر کند، شهر من را در ذهنش شهر زامبی ها تصور می کند و نام برازجان عزیز و بزرگ را زشت و بد جلوه دادی. این کار شوخی نیست. رسانه هست و هزار بیننده . چقدر دلم برای شهرم سوخت لحظه ای که شهر من را غار نشین و یک ... تهرانی را فضانورد فرض کردی.
   
• با خنده گفتند که شناسنامه ندارند
آنهاخود  شناسنامه انسان اولیه هستند آنها ابتدایی ترین جامعه « خانواده» را بدون وابستگی به دنیای مدرن تشکیل و اداره کردند. شناسنامه هایشان را سریع آماده می کنید چون برای ... لازم دارید تازه به آنها  منت هم می گذارید!

خنده ندارد آقایان باید بر شماگریست اگر نفت پشت هفت کوه هم بود پیدایش می کردید ولی.....

 البته اقای علیخانی مقصر نیست . مقصر اون مسوولینی اند که پس از سی و چند سال متوجه نشدن در گوششون مردمی زندگی می کنن با این شرایط اسفناک. مسئول این سهل انگاری و ندانم کاری آنهایی هستند که از حقوق بیت المال به نان و نوایی رسیده اند و هنوز نمی دانند که در دنیای پیرامونشان چه می گذرد ؟


• سلام احسان علیخانی عزیز
سپاس که برای بار دوم با دعوت از پایین ترین قشر مردم استان بوشهر تلاش خودتون رو جهت معرفی مردم استان بوشهر بکار بستید .
و سلام و خسته نباشید خدمت مسئولان باهوش و هنرمند استانم که حتی به خودشون زحمت نمیدن فکر کنن با این تصمیمات ... دارن چه چهره زشت و بی فرهنگ و عقب افتاده ای از استان بوشهر که یکی از چند مهد تمدن کشور بوده و هست نشون میدن . و سپاس ویژه از ریاست محترم اداره ثبت احوال که کم کاری و سهل انگاری کارکنانشون رو که منجر به زندگی بی شناسنامه تعدادی انسان به مدت هفتاد و چهار سال رو با خودشون نوزده ساعت رانندگی کردن و بردن پایتخت کشور به رخ همه هموطنان بکشن و ذوقشو بکنن . براستی حتی چند ثانیه اون سلولهای  خاکستری رو ورزش ندادید که ببینید بازخورد و ارزش این کار چیه و آیا این انسانهای بی هویت از دید ما انسان نبودن و شخصیت و شأن نداشتن ؟؟؟
تا کی با این کارهای بی فکر و بی مسئولیت میخواین چهره استانمون رو اینجوری معرفی کنید ؟؟؟ آیا واقعا بعد از اونهمه چهره علمی و ادبی و هنری و صنعتی و ورزشی شاخص و بعد از اونهمه اتفاق جالب توجه و مناسب برنامه ماه عسل ( که البته امسال تلاش اون چند سالشو با اشتباهات مکررش زیر سوأل برد) واقعأ آیا دلیلی داشت که این بندگان خدا رو سوژه تمسخر و تحقیر کنید ؟ از تهران فضانورد بیاد از بوشهر پشت کوهی ؟؟؟ فیلمهای پر شده در بوشهر که بوشهر و بوشهری را آنجور بی فرهنگ و عقب مانده و فقیر و دلقک معرفی می کند کم بود حالا دارید مستند سازی هم می کنید؟؟؟
من بوشهری ام و افتخار می کنم که بوشهریم اما خجالت می کشم به بازخورد این اشتباهات مسئولین استانم حتی فکر کنم . پس التماس می کنم خواهش می کنم کمتر اشتباه کنید ...

-->