پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26818474 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22735975
کد خبر : 52317 تاریخ ثبت : 1394/4/15 19:42 نظرات تایید شده : 0

روحانی با دعوت رسمی پوتین عازم روسیه می‌شود

خلیج فارس: رئیس جمهور، پنج شنبه هفته جاری و به دعوت رسمی رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاریهای شانگهای و بریکس به روسیه سفر می‌کند.
 
پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گو با تسنیم، گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران پنج شنبه این هفته و به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌های شانگهای - بریکس به روسیه سفر می‌کند.
 
وی افزود: این اجلاس دو روزه خواهد بود و برای ریاست محترم جمهوری برنامه ای فشرده‌ای پیش بینی شده است.
 
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه سازمان همکاری‌های بریکس شامل کشورهای روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی و برزیل است، تصریح کرد: حجت الاسلام روحانی در روز اول اجلاس سازمان همکاری‌های بریکس به عنوان میهمان اختصاصی حضور و سخنرانی خواهد داشت.
 
اسماعیلی ادامه داد: روز دوم اجلاس نیز به سازمان همکاری‌های شانگهای اختصاص دارد و رئیس جمهور در این اجلاس نیز به عنوان یکی از سخنرانان اصلی سخنرانی می‌کند.
 
وی اضافه کرد: دیدار و گفت‌وگوی دو جانبه با تعدادی از سران کشورهای عضو اجلاس شانگهای و بریکس نیز از دیگر برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به روسیه است.
 
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: همزمان با حضور روحانی، اجلاس سران اوراسیا نیز برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است، شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای، بریکس و اوراسیا خواهد بود.
 

 

کلمات کلیدی خبر : روحانی روسیه پوتین
-->