پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21501912 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19866466
کد خبر : 51404 تاریخ ثبت : 1394/4/8 10:47 نظرات تایید شده : 0

تدوین 183 مورد استاندارد ملی در بوشهر

خبرگزاری فارس: تدوین 183 مورد استاندارد ملی در استان بوشهرخلیج فارس: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: در طول 2 سال اخیر 183 مورد تدوین استاندارد ملی توسط استان بوشهر انجام‌شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدرحیم بهره‎مند صبح امروز در نشست با روسای ادارات استاندارد استان بوشهر با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های آموزشی این اداره کل اظهار داشت: استقرار طرح جامع کنترل کیفیت، تفاهم‌نامه علمی با دانشگاه خلیج‌فارس و بازدید علمی از طرح‌های مختلف استان بخشی از فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی اداره کل استاندارد بوده است.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ استاندارد از برنامه‌های مهم اداره کل استاندارد است، بیان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند برای اطلاع از وضعیت کالاهای استاندارد و همچنین بیان نظرات و پیشنهاد‌های خود از سامانه پیامکی به شماره 10001517 استفاده کنند.

بهره‌مند اضافه کرد: در راستای ترویج فرهنگ استاندارد، اقدام به تهیه و اجرای نمایش عروسکی کردیم که تاکنون 10 اجرا در نقاط مختلف استان داشتیم ضمن اینکه طرح ملی این اقدام هم که از سوی استان بوشهر ارائه‌شده در کشور در قالب یک نمایشنامه پذیرفته شد.

مدیرکل استاندارد بوشهر با اشاره به طرح‌های عمرانی این اداره کل گفت: تکمیل ساختمان استاندارد کنگان، توسعه فضای اداری و تکمیل فیبر نوری اداره کل از اقداماتی است که صورت گرفته ضمن اینکه موافقت احداث ساختمان اداره استاندارد گناوه هم گرفتیم.

وی با اشاره به برنامه‌های سال جاری این اداره کل گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در سال جاری نظارت بیشتر بر مراکز عرضه، کنترل تولید و کنترل خدمات آسانسور و شهرک‌های بازی است.

مدیرکل استاندارد بوشهر خاطرنشان کرد: از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم اداره استاندارد را در مصرف کالاهای استاندارد یاری دهند و ادارات کالای ایرانی دارای پروانه استاندارد را خریداری کنند.

بهره‌مند بابیان اینکه در سال گذشته 81 مورد تدوین استاندارد ملی داشتیم، اظهار داشت: در طول 2 سال اخیر 183 مورد تدوین استاندارد ملی توسط استان بوشهر انجام‌شده که در مقایسه با سال‌های قبل که 156 مورد تدوین استاندارد داشتیم از رشد قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار بوده است.

وی با اشاره به تدوین استاندارد خرما که اساس استانداردهای بین‌المللی است، افزود: در مورد پارک‌های بادی نیز گواهینامه صادره استاندارد این پارک‌ها یک‌ساله است ضمن اینکه یکی از الزامات این پارک‌ها این است که یک مسئول فنی در کنار پارک‌ها حضور داشته باشد.

مدیرکل استاندارد بوشهر بیان داشت: یکی از عواملی که تخلفات را کاهش می‌دهد بازرسی است به‌طوری‌که در بازرسی از طلافروشی‌های بوشهر 2 مورد تخلف را شناسایی کردیم.

بهره‌مند با بیان اینکه 47 آزمایشگاه استاندارد در کل استان بوشهر داریم، اضافه کرد: آزمایش دینام خودرو، ترموستات و رینگ سه مورد آزمایش‌ استانداردی هستند که فقط در بوشهر انجام می‌شود.

وی گفت: 85 تا 90 درصد کالاهای وارداتی به بوشهر آزمایش می‌شوند تا مواردی که ممکن است از نظر استاندارد قابلیت استفاده نداشته باشند شناسایی شوند.

منبع: فارس

 

-->