پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21796008 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20160138
کد خبر : 51240 تاریخ ثبت : 1394/4/7 10:28 نظرات تایید شده : 1

اسکله دیر گنجایش شناورها را ندارد

خلیج فارس: نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای اسکله بندر دیر گنجایش تعداد شناورهای باری و صیادی این منطقه را ندارد و مسوولان باید برای آن راه حلی پیدا کنند.

 
به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت الاسلام موسی احمدی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اکنون شمار زیاد شناورها دراین اسکله باعث ترافیک شده طوری که در هنگام بروز حوادث از جمله آتش سوزی روز جمعه گذشته راه فرار برای شناورها وجود ندارد.
 

وی اضافه کرد: بارها این مهم را به مسوولان یادآور شده ام که با توجه به ظرفیت و بحرانی بودن منطقه دریایی و نبود امکانات امدادی و نجات در بنادر جنوبی استان اورژانس امداد هوایی و دریایی برای این منطقه لازم است اما تاکنون هیچ اقدام عملی نسبت به این هشدارها صورت نگرفته و اجرای این مهم در چرخش کار اداری مانده است.

نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: آتش سوزی روز جمعه گذشته در اسکله بندر دیر زنگ خطر جدی را برای مسوولان استان و شهرستان به صدا درآورد که باید با ایجاد امکانات و پدافندهای عامل و غیرعامل برای جلوگیری از این گونه حوادث در بنادر جنوبی استان بوشهر پیشگیری می شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای استانی که محل تولید منابع عظیم نفت و گاز است شایسته نیست که مردم زحمت کش و زجردیده بویژه صیادان با دهان روزه و گرمای شدید تابستان اموال خود را به آسانی از دست بدهند زیرا اگر ایستگاه آتش نشانی قوی در اسکله بندر دیر موجود بود این حادثه ناگوار با این وسعت و حجم بالای خسارت رخ نمی داد.

وی با اشاره به ناکارآمدی خودروهای آتش نشانی دراین حادثه به علت فاصله زیاد با شناورهای آتش گرفته در دریا گفت: به دلیل این که شناورهای چوبی و فایبرگیلاس حجم عظیمی از مخازن گازئیل در بدنه خود داشتند درهنگام آتش سوزی امکان نزدیک شدن آتش نشانان و آب پاش های معمولی به آنها وجود نداشت و باید زیرساخت ایمنی و مهار آتش حداقل برای فاصله 200 متری شعله های آتش در این مناطق وجود داشته باشد.

احمدی از مسوولان ستاد بحران، کمیته حوادث غیرمترقبه و کارگروه اشتغال استان بوشهر و شهرستان دیر خواست با برگزرای نشست هایی به زیان دیدگان آتش سوزی روزجمعه شناورها در اسکله بندردیر کمک کنند و نگذارند که آلام این مردم بیشتر شود.

بندردیر به عنوان بزرگترین بندر صیادی جنوب کشور درفاصله 180 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است و 500 شناور سفاری و صیادی شامل قایق، لنج و کشتی در این بندر مشغول فعالیت هستند.

روز جمعه گذشته براثر آتش سوزی در اسلکه این بندر 19 فروند شناور باری و صیادی در آتش سوخت و معادل 110میلیارد ریال خسارت به مالکان آنها وارد شد.

 

کلمات کلیدی خبر : دیر آتش سوزی اسکله موسی احمدی
-->