پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32304950 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51598204
کد خبر : 48157 تاریخ ثبت : 1394/3/11 11:23 نظرات تایید شده : 0

رهامی:اصلاح‌طلبان،رابط انتخاباتی با دولت ندارند

خلیج فارس: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت:‌ اصلاح‌طلبان مستقیما در تصمیمات دولت تاثیری نداشته بلکه به صورت غیرعلنی، انتقاد و پیشنهادات خود را به مجموعه دولت منتقل می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن رهامی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جریان‌های سیاسی اصلاح‌طلب در دوره انتخابات دهمین دور ریاست جمهوری در قالب شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از آقای روحانی حمایت کردند و کماکان نیز حامی برنامه های کلی دولت یازدهم هستند.

وی در ادامه اظهار کرد: اصلاح‌طلبان اگر کمترین انتقاد هم داشته باشند تلاش می‌کنند نظرات خود را از طریق برخی مسئولان دولتی که در مجموعه اصلاح‌طلبان حضور دارند، به دولت منتقل کنند. اصلاح‌طلبان بنا ندارند که دولت را تضعیف کنند.

دبیر کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات همچنین خاطر نشان کرد: رئیس جمهور نیز سال گذشته جلساتی با اصلاح‌طلبان داشت که ما در آن جلسه نظرات خود را به رئیس‌جمهور گفتیم البته رئیس جمهور مشابه این جلسه،‌جلسه دیگری نیز با اصولگرایان داشته است.

رهامی در ادامه افزود: در برخی از رسانه‌ها مطرح شده که آقای مجید انصاری رابط انتخاباتی دولت و اصلاح‌طلبان است؛ در حالی که ما عنوان رابط انتخاباتی با دولت نداریم. ما با مسئولان دولتی که در مجموعه اصلاح طلبان قرار دارند در ارتباط هستیم و نظرات خود را از طریق این افراد به دولت منتقل می کنیم. اما این مسأله با مسأله وجود رابط انتخاباتی با دولت تفاوت دارد.

وی همچنین درباره رابطه اصلاح‌طلبان و دولت نیز گفت: اصلاح‌طلبان حامی دولت بوده و با دولت مشکلی ندارند. نبودن اصلاح‌طلبان در دولت به معنای قطع ارتباط ما با دولت نیست ما به حمایت از دولت ادامه داده و انتقادات خود را به صورت غیرعلنی به دولت منتقل می‌کنیم.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها درباره احتمال لیست مشترک اصلاح‌طلبان با حامیان دولت گفت:‌برخی از دولتی‌ها در قالب تشکل‌های سیاسی فعالیت می‌کنند که آن‌ها هم حق این فعالیت را هم دارند ولی نباید از امکانات دولتی استفاده کنند. ما در مجموعه اصلاح‌طلبان سعی می کنیم با این تشکل‌های سیاسی حامی دولت به نقطه اشتراکی برسیم اما هنوز برای ارائه لیست مشترک اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان تصمیمی گرفته نشده است.

رهامی در پایان با اشاره به اینکه دولت نباید مستقیما در زمینه انتخابات دخالت کرده و به نفع و یا ضرر جریانی موضع‌گیری کند، گفت: وظیفه دولت تامین نظم و امنیت انتخابات است.دولت باید با برخی نهادها و جریان‌هایی که احیانا دنبال اعمال نفوذ در انتخابات هستند، مقابله کند.

 کلمات کلیدی خبر : اصلاح‌طلبان رهامی انتخابات