پویاسامانه

کد خبر : 46273 تاریخ ثبت : 1394/2/23 19:58 نظرات تایید شده : 0

امام جمعه بوشهر: هنر همسرداری و فرزندداری اسلامی برای خانواده‌ها تبیین شود

خلیج فارس: امام جمعه بوشهر گفت: اسلام برای تربیت فرزندان و تحکیم بنیان خانواده چارچوب معینی تدوین کرده است که برای مصون مانده خانواده‌ها از تهاجم فرهنگی، باید هنرهمسرداری و فرزنداری اسلامی برای خانواده‌ها تبیین شود.

به گزارش «خلیج فارس»، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر امروز در همایش کاربرد اخلاق اسلامی در بهداشت روانی خانواده با بیان اینکه خانواده  فرهیخته و پر از مهر و محبت مورد تایید اسلام است اظهار داشت: خانواده فرهیخته، اهل علم و دانش و پر از مهر و محبت  مورد تایید اسلام است چراکه این مهم سبب بالندگی، سلامت و پویایی خانواده و جامعه می‌شود.

وی، خانواده را اساس و ریشه جامعه دانست و تصریح کرد: اگر خانواده دارای فرهنگ غنی با وجود زن، شوهر و فرزندان خوب باشد عامل تحولات مهمی در حوزه‌های گوناگون می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه اسلام توجه خاصی به تربیت وبنیان خانواده دارد افزود: بی توجهی به اصول اسلامی در حوزه خانواده نه تنها منشا خیر نیست بلکه مشکلات و آسیب‌هایی در خانواده و جامعه فراهم می‌کند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه بحران خانواده در کشورهای اروپایی ناشی از نگاه سکولاریزم است بیان کرد: بحران معنویت، اخلاق و مدیریت خانواده در جوامع اروپایی نتیجه نگاه سکولاری در انتخاب همسر، تعاملات زن و شوهرو تربیت فرزند است.

وی با بیان اینکه بر اساس اقتصاد سکولار زن و مرد هیچ گونه تعهدی نسبت به هم ندارند گفت: زن و مرد هر کدام مستقل زندگی می‌کنند و فرزندان نیز که به سن خاصی رسیدند باید از خانواده جدا شوند که نتیجه آن آمار طلاق بالا در جوامع است.

امام جمعه بوشهربا بیان اینکه هدف از تشکیل خانواده فداکاری زن و شوهر به همدیگر و فرزندان است گفت: انسانی که از خانواده بدور باشد گرفتار آشوب‌ها و بحران‌های گوناگون جامعه است که منجر به رفتارهای ناهنجار اجتماعی می‌شود.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه برنامه‌های ماهواره‌ای مبتذل درشبکه‌های بیگانه عامل فروپاشی کانون خانواده است تصریح کرد: برنامه های ماهواره‌ای  بیگانه که مدیریت صهیونیست‌ها اداره می‌شوند بینان خانواده مورد هدف قرار داده است که باید در این عرصه هوشیارانه عمل کرد.

وی با بیان اینکه همسرداری و فرزنداری  اسلامی خانواده‌ها را از بسیاری مشکلات مصون نگه می دارد گفت: اسلام برای تربیت فرزندان و تحکیم بنیان خانواده و برای مصون مانده خانواده‌ها از آسیب‌ها چارچوب معینی تدوین کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: برای مصون مانده خانواده‌ها از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی، باید هنرهمسرداری و فرزنداری اسلامی برای خانواده‌ها تبیین شود.

منبع:تسنیم

-->