پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27267578 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23184409
کد خبر : 46266 تاریخ ثبت : 1394/2/23 18:25 نظرات تایید شده : 0

سند سبد غذایی بوشهر تدوین می‌شود


خلیج فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌ها به سبب وضعیت تغذیه است در این راستا سند سبد غذایی استان بوشهر تهیه و تدوین می‌شود.
 

به گزارش «خلیج فارس»؛ فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات بیماران خاص استان بوشهر با تاکید بر توسعه جلسات توسعه برنامه‌های سلامت در استان بوشهر اظهار داشت: در توسعه برنامه‌های سلامت سازمان‌های مردم نهاد نقش مهم و ویژه‌ای دارند که باید از ظرفیت این سمن‌ها بیشتراستفاده شود.

وی با تاکید بر بررسی مشکلات مراکز درمانی  بیماران خاص استان بوشهر افزود: مشکلات بیماران خاص با حضور مسئولان تاثیرگذار کشوری و استانی بررسی و راهکارهای لازم در این راستا ارائه می‌شود.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه تشکل‌های غیردولتی در راستای خدمت به جامعه با مشارکت‌های مردمی تلاش می‌کنند تصریح کرد: دراین راستا دولت به تنهایی تامین کننده منابع مالی آنها نیست بلکه خیران و شرکت‌های مختلف مشارکت دارند.

حقیقی با طرح تحول نظام سلامت پرداخت و بیان کرد: با اجرای این طرح که بیش از 90 درصد هزینه‌های درمانی دولت پرداخت می‌کند سبب رضایت مندی مردم شده است.

وی، با بیان اینکه تمامی مراکز شهرستان‌های استان بوشهر دارای پلی کلینیک تخصصی می‌شوند افزود: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها 2 پلی کلینیک در استان بوشهر فعال بود که اکنون 90 درصد استان بوشهر از این امکان بهره‌مند هستند و این در حالی است که 80 پزشک متخصص و فوق متخصص در دو ماه گذشته به مراکز مختلف شهرستان‌های استان اعزام شده‌‌اند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر، با اشاره به نقش مهم تغذیه در افزایش سلامتی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌ها به سبب وضعیت تغذیه است در این راستا سند سبد غذایی استان بوشهر تهیه و تدوین می‌شود.

حقیقی، افزود: برای تدوین سند سبد غذایی استان بوشهر 6 کمیته تخصصی تشکیل شده است.

وی از ایجاد پلی کلینیک دندانپزشکی درنقاط مهم استان بوشهر خبرداد و گفت: در تمام شهرستان‌های استان بوشهر مرکز تخصصی دندان‌پزشکی راه‌اندازی می‌شود و تمام شهرها و روستا از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

منبع: تسنیم

 

-->