پویاسامانه

کد خبر : 354400 تاریخ ثبت : 1399/6/26 12:53 نظرات تایید شده : 0

نخستین پروژه روستایی شیرین‌سازی آب دریا در استان افتتاح می‌شود

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افتتاح نخستین پروژه روستایی شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر در هفته آینده خبر داد و گفت: این پروژه با مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد ریال ساخته شده است.

 به گزارش خلیج فارس؛ عبدالحمید حمزه‌پور در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه یکی از برنامه‌های محوری این استان را شیرین‌سازی آب دریا دانست و اظهار داشت:برای کاهش تامین آب پایدارآشامیدنی بوشهر از استان‌های دیگر، پروژه‌های آب‌شیرین‌کن روستایی و شهری در استان بوشهر تدوین شده است.

وی، از اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ظرفیت این پروژه‌ها در مجموع 150 هزار مترمکعب در شبانه روز است که بخشی از آنها از جمله پروژه شیرین‌سازی آب دریا بوشهر به ظرفیت 22 هزار و 500 متر مکعب و  کنگان با تولید 10 هزار متر مکعب وارد مدار بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه دیگر پروژه‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاها در حال اجراء است گفت: اکنون پروژه بزرگ آب شیرین‌کن 35 هزار مترمکعبی بوشهر و 28 هزار متر مکعب سیراف به جم و برخی پروژه‌ها در روستاها استان بوشهر از جمله در هلیله، بندرگاه، شیف در دست اجرا است.

حمزه‌پور از افتتاح  نخستین پروژه آب شیرین‌‌کن روستایی استان بوشهر  خبر داد و تصریح کرد: در قالب پویش#هر هفته_الف_ب_ایران که توسط وزیر نیرو پروژه‌های مختلف صنعت آب و برق افتتاح می‌شود هفته آینده نخستین پروژه روستایی شیرین‌سازی آب دریا در استان بوشهر افتتاح می‌شود.

وی، با بیان اینکه نخستین پروژه آب شیرین‌‌کن روستایی استان بوشهر در روستای لاور ساحلی دشتی افتتاح می‌شود افزود:این پروژه که با سرمایه‌گذاری 70 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی اجراء شده 2 هزار نفر در 4 روستا را تحت پوشش آبرسانی قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه مشکل دیرینه روستاهای کبگان، گلستان، لاور ساحلی و زیارت ساحلی در شهرستان دشتی در تامین آب آشامیدنی برطرف می‌شود.

حمزه‌پور بیان کرد: ظرفیت آب شیرین‌کن لاور ساحلی 600 متر مکعب است که برای انتقال آب این پروژه خط انتقال آن به اعتبار 425 میلیون تومان اجراء شده است.

-->