پویاسامانه

کد خبر : 354315 تاریخ ثبت : 1399/6/26 10:01 نظرات تایید شده : 0

امضای توافق صلح ابراهیم بین اسرائیل، بحرین و امارات+تصاویر

خلیج فارس: رئیس جمهور آمریکا همزمان با امضای تفاهم‌نامه میان رژیم صهیونیستی و دو کشور امارات عربی متحده و بحرین گفت که مردم جهان شاهد ظهور یک خاورمیانه جدید هستند.

به گزارش خلیج فارس به نقل از فرارو؛ دونالد ترامپ این سخنان را در حالی بیان کرد که وزیران خارجه بحرین، امارات عربی متحده و نخست وزیر اسرائیل برای امضای تفاهم‌نامه صلح موسوم به "توافق ابراهیم" در کاخ سفید حاضر شده بودند.

رئیس جمهور آمریکا در این مراسم بدون نام بردن از کشوری گفت که به‌زودی ۵ یا ۶ کشور عربی دیگر با رژیم صهیونیستی صلح خواهند کرد.

وی ابراز امیدواری کرد در خاورمیانه اتفاق های خوبی رخ دهد.

ترامپ در ادامه از همه افرادی که برای عادی سازی روابط اسرائیل با امارات و بحرین تلاش کرده اند، تشکر کرد. وزیر خارجه امارات نیز ابتکار صلح با اسرائیل را بدون دونالد ترامپ و تیم او غیرممکن دانست.

در این مراسم حدود ۷۰۰ مهمان، از جمله تونی بلر، نخست‌وزیر اسبق انگلیس حضور داشتند.

ترامپ در این مراسم ادعا کرده که توافق ابراهیم به مسلمانان جهان امکان خواهد داد به مسجد الاقصی بروند و اماکن دینی خود در بیت ‌المقدس دیدن کنند.

بنیامین نتانیاهو نیز امضای این تفاهم‌نامه را یک نقطه عطف تاریخی دانست و گفت که امارات و بحرین پرچمدار پایان درگیری در خاورمیانه هستند.

در جریان امضای این تفاهم نامه چندین بار نام ایران مطرح شد. نتانیاهو از ترامپ به خاطر ایستادن در کنار اسرائیل و مقابل ایران تشکر کرد. رئیس جمهور آمریکا نیز از احتمال مذاکره با ایران در ماه های آینده خبر داد.

کلمات کلیدی خبر : دونالد ترامپ
-->