پویاسامانه

کد خبر : 354255 تاریخ ثبت : 1399/6/25 22:51 نظرات تایید شده : 0
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد؛

وضعیت کرونا در بوشهر شکننده است

خلیج فارس: به گفته این مقام مسئول، بروز موارد بستری و فوت در این استان همچنان بالاتر از میزان متوسط کشوری است و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌های استان حساس و شکننده است.

خلیج فارس: سخنگوی وزارت بهداشت، به تشریح وضعیت بیماری کرونا در استان بوشهر پرداخت.

به گزارش خلیج فارس؛ سیما سادات لاری، در ادامه ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور، درباره وضعیت بیماری کرونا در استان بوشهر، گفت: پس از گذر از خیز متوسط بیماری در اسفندماه سال گذشته در این استان، از اوایل خردادماه نمودار موارد ابتلاء و بستری روزانه در بوشهر مجدداً به شکل صعودی درآمد و در اواسط تیرماه به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.

وی افزود: به رغم کاهش نسبی موارد بیماری در مرداد، ولی نمودار موارد ابتلاء و بستری روزانه در استان بوشهر همچنان ناپایدار بوده و با تغییرات صعودی همراه است. در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر هستیم، بروز موارد بستری و فوت در این استان همچنان بالاتر از میزان متوسط کشوری است و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌های استان حساس و شکننده است.

لاری ادامه داد: شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه و عسلویه در این استان وضعیت قرمز و شهرستان‌های دیّر، دیلم و کنگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

وی درباره بازرسی‌های صورت گرفته، اظهار کرد: از زمان شیوع بیماری در این استان بیش از ۹۹ هزار مورد بازرسی توسط همکاران بهداشتی از اماکن عمومی و کارگاهی در استان انجام شده است که بیش از ۲۵۰۰ مورد از اماکن مذکور به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی به دستگاه قضائی معرفی شدند و تعداد ۷۴۰ واحد متخلف پلمب شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: طبق آخرین آمار میزان استفاده از ماسک توسط مردم استان بوشهر در مراکز عمومی ۸۴ درصد و در وسایل نقلیه عمومی ۷۳ درصد گزارش شده است. بیشترین میزان استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی در استان بوشهر در فرودگاه‌ها و کمترین میزان در سواحل و تفریح‌گاه‌ها و معابر عمومی گزارش شده است.

وی افزود: امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک توسط مردم این استان شاهد خروج شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز باشیم. فراموش نکنیم مهم‌ترین راه برای برون رفت از وضعیت موجود تقویت و تداوم عزم و اراده ما در رعایت اصول سه گانه بهداشتی شامل شستن دست‌ها، فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است.

کشور در مسیر موج سوم کرونا

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت:بررسی نموادر روند بیماری در روز‌های آینده مشخص خواهد کرد که ‏آیا در کشور موج سوم کرونا شروع می‌شود یا خیر.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر تا تاریخ ‏‏سه‌شنبه (۲۵ شهریور) ۲۹۹ نفر است. ‏

او ادامه داد: در بیست و چهار ساعت گذشته ۶۳ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی ‏‏بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای ۲۲ مورد به کرونا قطعی است. ‏

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه در حال حاضر ۴۷ بیمار در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند افزود: از مجموع موارد بستری در ‏‏بخش‌های ویژه ۲۰ نفر در وضعیت تنفس با دستگاه قرار دارند. ‏

دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که در ۲۵ شهریور تایید و اعلام شد گفت: دو بانوی ۶۷ و ‏‏۷۷ ساله باسابقه دیابت، بیماری قلبی و فشارخون و دو آقای ۵۵ و ۶۸ ساله باسابقه نارسایی قلبی و فشار خون بالا ازجمله ‏مواردی بودند که براثر ابتلا به ‏کرونا فوت‌شده‌اند.

او افزود: در شبانه‌روز گذشته ۵۳ بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های ‏‏استان بوشهر ترخیص شده‌اند. ‏

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: هیچ کشوری برنامه‌ای برای واکسناسیون همگانی آنفلوانزا ندارد و تنها تاکید بر واکسناسیون گروه‌های ‏آسیب پذیر است. ‏

دکتر کشمیری تاکید کرد: بررسی نموادر روند بیماری در روز‌های آینده مشخص خواهد کرد که ‏آیا در کشور موج سوم کرونا شروع می‌شود یا خیر، پس همچنان باید کرونا را جدی گرفته و برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان ‏دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. ‏

کلمات کلیدی خبر : کرونا سیما سادات لاری
-->