پویاسامانه

کد خبر : 354242 تاریخ ثبت : 1399/6/25 17:58 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ مبارزه بومیان پرو با کرونا با داروهای آبا و اجدادی

خلیج فارس: پرو دارای بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا نسبت به جمعیت در جهان است، از این روز بومیان این کشور به فکر راه حل های درمانی سنتی هستند.

به گزارش خلیج فارس به نقل از فرارو؛ بومیان جامعه شیپیبو از بیمارستان ها فاصله زیادی دارند و از سوی دیگر کمبود تخت های بیمارستانی و همچنین ترس از رفتن به بیمارستان آنها را مجبور کرده که به استفاده از گیاهان روی آورند. آنها مطمئن بودند که قدم گذاشتن در بیمارستان فقط منجر به مرگشان خواهد شد.

مری فسابی یکی از این بومیان گیاهان را جمع آوری کرد و آنها را جوشاند و به اعضای جامعه گفت که بخار آن را استنشاق کنند. وی همچنین شربت هایی از پیاز و زنجبیل درست کرد تا به پاکسازی مجاری تنفسی کمک کند.

او می گوید که ما اطلاعاتی درباره این گیاهان داشتیم اما نمی دانستیم که آیا واقعا به درمان ویروس کرونا کمک می کنند. با شیوع کرونا ما در حال کشف چیزهای جدیدی هستیم.

گفته شده که از بین 500 هزار بومی ساکن آمازون 147 هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و 3 هزار نفر تاکنون جان خود را از دست داده اند.

در حالی که برخی با این شیوه های درمانی قدیمی و آبا و اجدادی بومیان بهبود می یابند اما بر روی برخی افراد نگون بخت موثر نیست و آنها می میرند.

بیش از 734 هزار شهروند پرویی تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده و 31 هزار نفر نیز جان باخته اند.

 

کلمات کلیدی خبر : پرو کرونا
-->