پویاسامانه

کد خبر : 354221 تاریخ ثبت : 1399/6/25 17:18 نظرات تایید شده : 0

دریافت تصویر مدارک هویتی در دستگاهها ممنوع است

خلیج فارس: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بر ممنوعیت دریافت تصویر مدارک هویتی از خدمت‌گیرندگان دستگاه‌های اجرایی تاکید و عنوان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی با اتصال به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور امکان احراز هویت از سازمان ثبت احوال کشور را به صورت برخط دارند و نیازی به اخذ مجدد مدارک از مراجعه کنندگان نیست.

به گزارش خلیج فارس؛ وی با اشاره به ضریب بالای امنیت و سلامت اطلاعات پایگاه جمعیت کشور، تصریح کرد: با اتکا به این پایگاه داده، افراد درگیر مسائل جعل و اشتباه نمی‌شوند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری بوشهر هم با بیان اینکه هویت و تابعیت یکی از موضوعات بسیار مهم و اساسی است، اظهار کرد: هر شخصی برای استفاده و بهره‌مندی از حقوق اجتماعی- سیاسی یک دولت، نیازمند دریافت و اخذ تابعیت آن کشور است؛ موضوعی که اگر محقق نشود، افراد با مشکلات عدیده و محرومیت‌های اساسی یک سرزمین مواجه خواهند شد.

عبدالرضا بشیری با بیان اینکه قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از لوایح ارزشمند دولت در راستای احقاق حقوق ملت و صیانت از حقوق شهروندی است افزود: پیش‌بینی می‌شود با اجرای این قانون حدود هزار و ۵۰۰ نفر به جمعیت استان بوشهر افزوده شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

-->