پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27721024 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23637693
کد خبر : 354118 تاریخ ثبت : 1399/6/25 11:34 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ کشمش به سبک "بولاو" در کردستان

خلیج فارس: چند روزی است که فصل تولید کشمش طلایی در استان کردستان آغاز شده است. نحوه تولید این فرآورده باغی در کردستان که به "بولاو" معروف است که از روزگاران قدیم در این منطقه رایج بوده است. با این روش سنتی سالانه ۲۰۰ تن کشمش طلایی دراستان تولید می‌شود.
 
به گزارش خلیج فارس؛ روستای دولاب در جنوب شهر سنندج در دامنه کوه «اوالان» بین شهر سنندج و کامیاران به عنوان مرکز تهیه کشمش در این استان نام برده می‌شود. در روش سنتی باغداران این منطقه برای تهیه کشمش خاکستر چوب را با آب جوشانده و بعد از سرد شدن در ظرف گذاشته تا ته نشین شود، ماده‌ای که بدست می‌آید، خوشاب نام دارد. تیزاب باید با حرارت ۸۰ تا ۹۰ درجه جوشانده شود، تا کشمش با کیفیتی تهیه شود، بعد از بدست آمدن خوشاب، انگور‌ها را به آن آغشته می‌کنند، سپس انگور آغشته به خوشاب را بر پشت بام در مقابل نور خورشید قرار می دهند تا خشک شود. به این ماده را برای خشک شدن ۷ تا ۱۵ روز در مقابل نور خورشید پهن می‌کنند. در زبان محلی دولاب به معنی دول آو یعنی مکانی پرآب قدمتی هزار ساله دارد که رسم سنتی بولاو در این روستا اجرایی می‌شود. مراسم سنتی بولاو در فهرست آثار ناملموس کشورمان به ثبت ملی رسیده است.
 
کلمات کلیدی خبر : کشمش طلایی کردستان بولاو
-->