پویاسامانه

کد خبر : 354090 تاریخ ثبت : 1399/6/25 10:42 نظرات تایید شده : 0

1860 تن میگو در بوشهر صید شد

خلیج فارس: سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهراز صید یک‌هزار ۸۶۰ تنی میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهرخبر داد و گفت: این میزان صید نسبت به سال قبل ۶۳ درصد افزایش دارد.

به گزارش خلیج فارس؛ رضا جعفر ابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به گذشت 41 روز از صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر اظهار داشت: در این مدت شناورهای سنتی لنج و قایق با دریافت مجوزهای لازم  راهی آبهای خلیج فارس برای صید میگو می‌شدند.

وی با بیان اینکه صید میگو با صید دیگر آبزیان تفاوت دارد گفت:  چون میگو کف‌زی و  زیستگاه آن کف‌دریا است از این رو روش صید با تور ترال یا کف‌روب انجام می‌شود که این روش صدماتی به دیگر ذخایر آبزی وارد می‌‌کند.

 سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه صید ترال در همه فصول سال ممنوع است گفت: صید ترال تنها در تعیین زمان صید میگو با صدور مجوز آزاد است و مدت آن  پژوهشکده میگو تعیین می‌کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه اکنون 41 روز از صید میگو در آبهای استان بوشهر گذشته است خاطرنشان کرد: در صید میگو تنها شناور لنج و قایق مشارکت دارند و صید میگو برای کشتی‌های صیادی ممنوع است.

وی، از صید یک‌هزار 860 تنی میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر خبر داد و گفت: این میزان صید نسبت به سال قبل 63 درصد افزایش دارد.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر افزود: آمار تجمعی صید میگو نسبت به سال سال قبل که میزان صید یک‌هزار 142 تن بوده حدود 63 درصد افزایش داشته است.

ابراهیمی میانگین پنج ساله تجمعی صید میگو  یک‌هزار و 511 تن اعلام کرد و گفت: این میزان صید در مقایسه با پنج سال گذشته حدود 23 در صد افزایش و اختلاف وزنی آن 349 تن می‌باشد .

وی ، جمع کل شناورهای شرکت کننده در صید میگو را 782 فروند‌ دانست و بیان کرد: امسال در صید میگو 388 فروند لنج و 394 فروند قایق  مشارکت کردند.

 سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به وضعیت قیمت میگو در بازارهای استان بوشهر تصریح کرد: قیمت میگوی ببری که بهترین گونه میگوی خلیج فارس است 125 هزار تومان تا 90 هزار تومان در هر کیلوگرم  و میگوی سفید و سرتیز بین 45 هزار تا 35 هزار تومان است.

ابراهیمی زمان پایان صید میگو در آبهای استان بوشهر را اعلام کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های پژوهشکده میگو و تعیین شاخص‌ها پارامترها، صید میگو تا ساعت 24 روز پنجشنبه 27 شهریورماه تعیین شده و شناورها باید ساعت 24 این روز در اسکله‌های استان بوشهر پهلو بگیرند.

کلمات کلیدی خبر : میگو
-->