پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27709279 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23625761
کد خبر : 353947 تاریخ ثبت : 1399/6/24 16:45 نظرات تایید شده : 0

۹ هتل در بوشهر افتتاح می‌شود

خلیج فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: هم‌اکنون ۲۱ هتل در این استان در دست احداث است که تا پایان سال جاری از این شمار ۹ هتل با یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

به گزارش خلیج فارس؛، محمدحسین ارسطوزاده اعلام کرد: این ۹ مرکز اقامتی شامل چهار هتل پنج، سه و یک ستاره و  پنج هتل سنتی است و برای احداث آنها ۲ هزار و ۱۷۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دست انجام است که ۵۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از طریق تسهیلات توسعه زیرساخت های گردشگری تامین شده‌است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر اضافه کرد: با بهره‌برداری از این زیرساخت‌ها برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال می‌شود.

وی یادآور شد: همچنین با افتتاح این هتل‌ها ۳۶۸ اتاق و  یکهزار و ۲۴۳ تخت اقامتی به زیر ساخت‌های گردشگری استان افزوده‌است و می‌تواند جهش خوبی در زمینه کیفیت بخشی به اسکان گردشگران و مسافران در استان ایجاد کند و میزان رضایتمندی آنان را بالا ببرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر گفت: مهمترین این پروژه‌ها هتل ۵ ستاره پتروجم شهرستان کنگان است که در کنار ساحل با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۷۹۰ میلیارد ریال در دست ساخت است و با بهره‌برداری از آن یکهزار تخت اقامتی  به تخت‌های این استان افزوده می‌شود.

ارسطوزاده یادآورشد: در زمان حاضر ۲۰ هتل و هتل آپارتمان در استان بوشهر فعال هستند و در مجموع هتلینگ استان با ۶۸۳ اتاق و یکهزار و ۵۳۷ تخت در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین کشتی تفریحی لیان در سه طبقه به طول ۳۳ متر و عرض هشت متر با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی در دست ساخت است که ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اظهارداشت: گردشگری دریایی یکی از با مهمترین پتانسیل‌های گردشگری در استان بوشهر است و می‌تواند تضمین کننده رونق اشتغال در این استان باشد.

ارسطو زاده گفت: در زمان حاضر تنها در مرحله ساخت این کشتی برای ۱۳ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده‌است.

وی افزود: در مجموع ۸۰ پروژه با ۲ هزارو ۷۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزههای تخصصی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر فعال است که کار مستند نگاری از روند اجرای آنها آغاز شده‌است.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر اضافه کرد: بیشترین حجم سرمایه‌گذاری با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال مربوط به بخش گردشگری است.

ارسطوزاده ادامه داد: همچنین در حوزه میراث فرهنگی نیز هشت پروژه شامل مرمت و ساماندهی بافت قدیم شهر بوشهر با حجم سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال فعال است.

وی بالا بردن حجم تولید در صنایع دستی را مصداق بارز رونق و جهش تولید دانست و گفت: صنایع دستی فاخر استان یکی از بهترین موارد کمک کننده در زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید است که با چهار پروژه و سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیارد ریال فعال است و امیدواریم با راه‌اندازی سرای صنایع دستی رشیدی و بازارچه صنایع دستی مبارکی به این حوزه  کمک شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تاکید کرد: دلیل عمده این مستند نگاری‌ها انعکاس فعالیت‌ها و آشنایی مردم استان با روند کار پروژه‌ها است و امیدواریم اتمام آنها به رونق اشتغال و اقتصاد استان کمک کند.

ارسطوزاده بیان کرد: ۱۲ پروژه نیز براساس ماده ۲۷ به بخش خصوصی واگذار خواهد شد که شامل مرمت و بهره برداری از عمارت ها و قلعه‌ها  است.

کلمات کلیدی خبر : هتل محمدحسین ارسطوزاده
-->