پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27709046 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23625529
کد خبر : 353928 تاریخ ثبت : 1399/6/24 16:29 نظرات تایید شده : 1

صید میگو از ۲۸ شهریور ممنوع می‌شود

خلیج فارس: سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۷ شهریورماه مجاز و از ۲۸ شهریور ممنوع است.

به گزارش خلیج فارس؛ رضا جعفر ابراهیمی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه صید میگو از 13 مرداد ماه در آبهای خلیج فارس استان بوشهر آغاز شد اظهار داشت: زمان و پایان صید میگو با گشت تحقیقات پژوهشکده میگو و بررسی و کمیته صید میگو بررسی و تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پایان صید میگو تعیین شده است افزود: بر اساس گشت تحقیقاتی پژوهشکده میگو  صیادان استان بوشهر تا ساعت 24 روز پنجشنبه 27 شهریورماه مجاز به صید میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر هستند و از 28 شهریورماه صید میگو در استان بوشهر ممنوع است.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با بیان اینکه پیش بینی 1500 تن صید میگو شده بود گفت: تاکنون افزون بر 1800 تن میگو صید شده است که نسبت به سال قبل افزایش قابل توجهی دارد.

ابراهیمی تعیین و پایان صید میگو در راستای حفظ ذخائر آبزیان و جلوگیری از انقراض آنها انجام می‌شود خاطر نشان کرد: چون صید میگو از طریق و روش ترال انجام می‌شود و این روش صدمات جبران ناپذیری به زیستگاه آبزیان وارد می‌کند از این نظر زمان و پایان صید میگو با بررسی‌های دقیق علمی و تحقیقی انجام می‌شود تا به زیستگاه و ذخائر آبزیان صدمه وارد نشود.

وی،  با بیان اینکه در مجموع وضعیت صید میگو امسال بهبود یافته تصریح کرد: بیشتر صیادان از  میزان و تعیین زمان صید میگو رضایت دارند.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با اشاره به مشارکت  بیش از 780 شناور  سنتی در صید میگو تصریح کرد: در صید میگو صیادان استان بوشهر با  782 فروند لنج و قایق فعالیت می‌کنند.

کلمات کلیدی خبر : رضا جعفر ابراهیمی شیلات میگو
-->