پویاسامانه

کد خبر : 353740 تاریخ ثبت : 1399/6/23 17:20 نظرات تایید شده : 0

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس بوشهر ۶۶درصد است

خلیج فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه "۹۹ درصد دانش‌آموزان و معلمان از ماسک استفاده می‌کنند" گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان بوشهر ۶۶ درصد است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از تسنیم؛ سعید کشمیری در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار داشت: 90 درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان بوشهر بهبود یافته‌اند و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر از کاهش فوتی‌های کرونایی در استان خبر داد و بیان کرد: وضعیت بستری‌ها و فوتی‌های کرونایی استان بوشهر نسبت به زمان اوج کرونا کاهش یافته ولی اکنون به وضعیت ثابتی رسیده است.

وی، بیشترین بیماران بستری  را در بیمارستان‌های شهدای خلیج فارس بوشهر و شهید گنجی برازجان دانست و خاطرنشان کرد: رابطه مستقیمی بین  بیماران کرونایی بستری و  افزایش مسافرت‌ها و دورهمی وجود دارد که این هشدار باید مورد توجه مردم قرار بگیرد.

کشمیری به وضعیت استفاده از ماسک پرداخت و تصریح کرد: 99 درصد دانش آموزان و معلمان از ماسک استفاده می‌کنند و این میزان در بین دانش آموزان 81 درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ضدعفونی مدارس علیه کرونا را 62 درصد دانست و گفت: در مدارس 90 درصد فاصله گذاری اجتماعی رعایت می‌شود که در بین دانش آموزان 79 درصد ارزیابی شده است.

وی، با تاکید بر تعطیل شدن بوفه مدارس و جمع آوری آب سردکن‌های مدارس تصریح کرد: در مجموع میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان بوشهر 66 درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر وضعیت استان بوشهر را در مرحله هشدار  دانست و خاطرنشان کرد: شهرستان دیلم از وضعیت قرمز خارج شد و اکنون بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه و عسلویه در وضعیت قرمز، جم و دشتی زرد و شهرستان‌های دیر و کنگان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

کشمیری استفاده از کولر گازی در محیط‌های بسته با انبوه جمعیت را خطرناک دانست و افزود: اتوبوس‌های شهری تا زمانی که از کولر استفاده می‌کنند فعالیت آنها خطرناک است چون باید پنجره آنها باز شود و این مهم می‌تواند از اواسط مهرماه محقق می‌شود.

-->