پویاسامانه

کد خبر : 353681 تاریخ ثبت : 1399/6/23 14:09 نظرات تایید شده : 0

سازمان صمت: ۴۲ واحد صنعتی بوشهر در ۲ سال اخیر احیا شد

خلیج فارس: معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در ۲ سال اخیر ۴۲ واحد صنعتی با اشتغال ۲۱۶ نفر در این استان احیا شد.

به گزارش خلیج فارس؛حسن بحرینی در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس برنامه تا پایان سال جاری نیز ۱۵ واحد صنعتی دیگر در استان بوشهر احیا خواهد شد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۲۱پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۸۶ میلیارد ریال و اشتغال بکهزار نفر در استان بوشهر صادر شده‌است.

بحرینی ادامه داد: در زمان حاضر از مجموع ۶۰۰ واحد صنعتی این استان ۷۴ درصد معادل ۴۴۸ واحد صنعتی با اشتغال ۲۰ هزار نفر فعال هستند.

وی اظهار داشت: استان بوشهر تا پایان سال ۱۳۹۸ دارای ۲۵۷ معدن است که از این شمار ۱۹۴ واحد فعال و ۸۳ واحد غیرفعال هستند که در این بخش نیز یکهزار و ۵۰۰ نفر اشتغال دارند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با قدردانی از مجموعه بسیج و سپاه برای مشارکت و پیگیری حل مشکلات واحدهای صنعتی این استان، عنوان کرد: این سازمان با تشکیل کارگروه‌هایی به صورت ویژه مشغول بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان است که در این زمینه از پیشنهادهای سپاه، بسیج و یا هر نهاد دیگری در این زمینه استقبال می‌کند.

بحرینی یادآور شد: امسال چهار هزار طرح صنعتی نیمه تمام با درصد پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در کشور تکمیل و راه‌اندازی می‌شود که از این شمار ۵۰ طرح آن در استان بوشهر استقرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین امسال به عنوان سال جهش تولید چهار برنامه راهبردی تکمیل طرح‌های نیمه تمام، اجرای طرح‌های پیشران، توسعه صادرات غیر نفتی و افزایش تولیدات داخلی در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته‌است

بحرینی اظهار کرد: برنامه دیگر پویش «تولید،تداوم امید» که درقالب آن ۲۰۰ طرح پیشران در کشور تا پایان سال ۱۴۰۰ در کشور افتتاح می‏‌شود که از این شمار ۶ طرح آن در  استان بوشهر واقع است.
وی یادآور شد: این طرح‎ها شامل ورق و صفحه پلی استایرن و پلی کربنات، آهک هیدراته، مستربچ پلیمری، انواع کیسه و محفظه و ظروف پلی استایرن و پلی اتیلن، انواع رزین کوپلیمراکریلیک و انواع گازهای صنعتی و تصفیه آب آشامیدنی است که با سرمایه‌گذاری ۷۲۷میلیارد تومان و با اشتغال ۳۳۵ نفر تا پایان سال جاری مورد بهره‌‏برداری قرار می‎گیرد.

-->