پویاسامانه

کد خبر : 353677 تاریخ ثبت : 1399/6/23 14:04 نظرات تایید شده : 0

پیش‌بینی رگبار و تندباد در ارتفاعات شرقی و جنوبی بوشهر

خلیج فارس: هواشناسی بوشهر اعلام کرد: ناپایداری‌های موقت جوی شامل رگبار، تندباد و رعدوبرق در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان ادامه دارد.

به گزارش خلیج فارس؛ کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آرامش نسبی جو و دریا در بیشتر ساعات امروز و روز‌های آینده است، بنابراین در این مدت غبار محلی، گاهی وزش ملایم باد و در برخی نقاط نیز مه صبحگاهی رخ می‌دهد.

هادی سالاری افزود: همچنین امروز در ساعاتی از عصر و شب، در ارتفاعات شرقی و جنوبی استان، افزایش ابر و احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی به صورت وزش تندباد، رعدوبرق و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: تا فردا، جهت وزش باد بیشتر شمال غربی تا جنوب غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در ارتفاعات شرقی در ساعاتی از بعدازظهر و شب گاهی بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ارتفاع موج را ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در ساعاتی از بعدازظهر تا ۱۲۰ سانتیمتر عنوان کرد و گفت: در شبانه روز گذشته اهرم، برازجان و خورموج با ۴۴ درجه سلسیوس بیشترین دما را داشته‌اند و ایستگاه بهرگان با ۲۵ درجه کمترین دما را ثبت کرده است.

سالاری بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۵:۰۲ بامداد، جزر اول ساعت ۱۳:۱۴، مد دوم ساعت ۱۹:۳۰ و جزر دوم ساعت ۲۲:۲۸ است.

-->