پویاسامانه

کد خبر : 352715 تاریخ ثبت : 1399/6/17 22:01 نظرات تایید شده : 32
با رای اعضای شورا؛

«صالحیان» شهردار بوشهر شد/ 3 عضو قهر کردند

خلیج فارس: حسین صالحیان با رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شد.

خلیج فارس: حسین صالحیان با رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار بوشهر انتخاب شد.

به گزارش خلیج فارس؛ در جلسه عصر دوشنبه شورای اسلامی شهر بوشهر که از ساعت 14 تا 21 با موضوع ارائه برنامه گزینه های شهرداری بندر بوشهر برگزار شد، نهایتا صالحیان با 5 رای به عنوان شهردار انتخاب و برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی شد.

صالحیان در سوابقش معاون خدمات شهری شهرداری یزد، مدیریت سازمان فضای سبز و تاکسیرانی این شهرداری را در کارنامه داشته است.

"سعید برزگرزاده" معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه دو و "محمد فرخ زاده"مدیر سابق سازمان فرهنگی شهرداری شیراز دیگر گزینه های شهرداری مرکز استان بودند که هرکدام 3 رای کسب کردند.

همچنین کیوان هاشم زاده عضو شورا نیز تنها رای خود را داشت.

قهر 3 عضو شورا

جلسه علنی شورای شهر با حضور خبرنگاران از ساعت 14 با اعلام برنامه های برزگرزاده، سپس صالحیان، فرخ زاده و هاشم زاده تا ساعت 21 طول کشید.

هرکدام از کاندیداها حدود 1.5 ساعت به اعلام برنامه های خود و پاسخ به پرسش های اعضای شورا پرداختند، هرچند فقط از هاشم زاده به عنوان آخرین گزینه سوالی پرسیده نشد.

پس از پایان یافتن سخنان گزینه های شهرداری، اعضای شورا برای دقایقی بصورت غیرعلنی وارد شورا و سپس رای گیری انجام شد.

از حاشیه های این جلسه، قهر هاشم زاده، توسلی و آسایش و خودداری از امضای صورتجلسه رای گیری بود. آنها سپس از شورا خارج شدند و به تماس های بعدی هیات رییسه برای برگشت به جلسه پاسخ ندادند.

پس از دعوت رییس شورا از خبرنگاران به صحن جهت ارائه توضیحات، با درخواست برزگرزاده، رییس شورا پذیرفت که امضای صورتجلسه را به فردا موکول کند تا این سه عضو نیز همراهی کنند.

جزییاتی از رای گزینه های شهرداری

«خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: در جریان انتخاب شهردار جدید بوشهر، 5 رای حسین صالحیان توسط ابوذر دهدار، پویا دولابی، طاهره شمشیری، روح الله نصرتی و ندا عبدالله زاده داده شد.

همچنین عبدالخالق برزگرزاده، اکبر توسلی و مهرزاد آسایش هم در برگه خود که امکان نوشتن دو گزینه بود، نام سعید برزگرزاده و رضا فرخ زاده را نوشتند. هاشم زاده عضو شورا نیز تک رای به خودش داد.

سومین شهردار مرکز استان در انتظار صدور حکم

شورای پنجم بوشهر تاکنون دو شهردار شامل غلامعلی میگلی نژاد و سید نورالدین امیری داشته که در صورت صدور حکم صالحیان، وی سومین شهردار است. همچنین طی این مدت که سه شهردار منتخب این شورا تاییدیه وزارت کشور را نگرفته، دو مرحله فردین خورشیدیان و یک مرحله امیر قاسمی سرپرست شهرداری بوده اند.

در این زمینه
یک یزدی، شهردار بوشهر می‌شود؟ + اسامی سایر گزینه‎ها

-->