پویاسامانه

کد خبر : 351661 تاریخ ثبت : 1399/6/11 23:08 نظرات تایید شده : 15
در نشست شورای شهر بوشهر مطرح شد:

شرط شورا برای ادامه تیمداری شاهین/ مطالبه 43 میلیاردی اوقاف از آرامستان بوشهر

خلیج فارس: سرپرست شهرداری واگذاری ساختمان خانه جوان را مربوط به دوره قبل از خودش دانست که براساس تفاهم با استانداری بوده، اما برخی اعضای شورا با اشاره به اینکه مجوز شورا در این خصوص گرفته نشده، آن را تخلف دانست.

خلیج فارس: رییس شورای شهر بوشهر با اشاره به سقوط شاهین از لیگ برتر می گوید: تیمداری شهرداری در لیگ آزادگان، منوط به مجوز وزارت کشور است که در این خصوص نامه ای به استاندار نوشته شده و منتظر پیگیری و اعلام نظر استاندار هستیم.

به گزارش خلیج فارس؛ در نشست علنی شورای شهر بوشهر، ابوذر دهدار با اشاره به جلسه هفته قبل کمیسیون بودجه درباره تیم شاهین و اینکه تصمیم گرفته شد نامه ای به استاندار نوشته شده تا نظر وزارت کشور برای تیمداری شاهین در لیگ یک مشخص شود، افزود: اگر وزارت کشور با تیمداری شهرداری موافقت نکرد، تمایل داریم امتیاز تیم را بصورت ترک تشریفات به فرد یا موسسه صلاحیت دار که در یک کمیسیون شاخص های آن مشخص می گردد واگذار کنیم، چرا که مزایده، واژه جالبی در مقابل نام و اعتبار شاهین نیست.

وی با بیان اینکه سال مالی سختی پیش رو داریم و با این وجود شهرداری به اغلب تعهداتش درباره تیم شاهین عمل کرده، گفت: تلاش داریم در خصوص تعیین تکلیف امتیاز این تیم تسریع شود.

همین امروز تکلیف شاهین را روشن کنیم

پویا دولابی عضو شورای شهر بوشهر خواستار آن شد که در همین جلسه درباره اینکه شورا تمایل به ادامه تیمداری شاهین در لیگ آزادگان دارد یا خیر تصمیم گیری شده و این موضوع بسته شود.

وی گفت: با این وضعیت اتفاقات سال قبل تکرار می شود و هرچه جلوتر برویم چون فرصت تنگ می شود، ناچار به تیمداری هستیم، درحالی که در لیگ برتر کسی به کمک شهرداری نیامد، در لیگ یک که دیگر نباید چنین انتظاری داشت.

دولابی با بیان اینکه وزارت کشور مخالف تیمداری شهرداری است ادامه داد: درخواست ما برای تیمداری یک اتفاق غیرطبیعی است و منتظر رایزنی مقامات استانی با وزارت کشور هستیم، بنابراین اگر هرکدام از اعضای شورا تمایل به تیمداری شاهین دارد، طرحی ارائه دهد وگرنه شورا باید در مسیر طبیعی که اکنون مجوزی برای تیمداری نداریم، تصمیم خود را سریع تر اعلام و تیم را واگذار کند.

وزارت کشور گفت تا آخر مرداد شاهین را واگذار کنید

در همین حال، خورشیدیان سرپرست شهرداری اظهار کرد: در وزارت کشور به من اعلام کردند که امتیاز تیم شاهین باید تا آخر مرداد واگذار شود، چون مجوز صادره برای شهرداری بوشهر در این خصوص یکساله بوده و تمدید نمی شود.

تصمیم گیری درباره شاهین را به آینده موکول نکنیم

کیوان هاشم زاده دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه نباید با کلمات بازی کنیم و راهی جز مزایده امتیاز شاهین وجود ندارد، اظهار داشت: موکول کردن تصمیم گیری درباره شاهین به آینده، قیمت امتیاز فعلی تیم را پایین تر می آورد و ما هم بیشتر وارد چالش خواهیم شد.

شاهین حدود 8 میلیاردتومان بدهی دارد

ندا عبدالله زاده دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه مسابقات لیگ یک کمتر از یک ماه و نیم دیگر شروع می شود و برخلاف سال گذشته هم عزم و اراده استانی برای گرفتن مجوز تیمداری شاهین وجود ندارد، ادامه داد: باید قبل از هرگونه تصمیم برای تیمداری، وضعیت بدهی باشگاه را بدانیم تا تصمیم درستی اتخاذ شود، اما جالب است مسئولان باشگاه می گویند اسناد مالی سیستمی نیست و چون بصورت دستی می باشد، آمار کاملی در خصوص بدهی ها ندارند، تنها می گویند از لیگ برتر 2.5 میلیارد تومان بدهی مانده که جدا از دیون قبل است. البته بررسی ما نشان می دهد این باشگاه 8 میلیارد تومان بدهی دارد.

همین امروز تصمیم گیری شود

مهرزاد آسایش عضو شورا نیز با بیان اینکه زمان چندانی به شروع لیگ یک نمانده، خواستار آن شد که ابتدا نظر اعضای شورا درباره تیمداری کسب شود و منتظر تصمیم وزارت کشور نمانیم.

با واگذاری امتیاز شاهین می توان بدهی های آن را داد

طاهره شمشیری عضو شورا نیز با بیان اینکه در شرایط فعلی واگذاری امتیاز شاهین می تواند بدهی آن را تسویه کند، گفت: تاخیر در تصمیم گیری می تواند همین امتیاز را هم کم ارزش تر کند.

اگر ته دلمان با تیمداری موافق نیست، هواداران شاهین را بازی ندهیم

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا نیز با بیان اینکه باید با مردم شفاف باشیم و اگر ته دلمان به تیمداری راضی نیست، کار را به آینده نکشانیم و همین امروز تصمیم گیری شود، اظهار داشت: به دهدار رییس شورا حق می دهم که اکنون امکان تصمیم گیری نیست و منتظر اعلام نظر وزارت کشور می باشد، اما دوستان ما در شورا شهامت داشته باشند و اگر قرار به تیمداری نیست، خودشان شفاف اعلام نظر کرده و توپ را به زمین رییس شورا نیندازند.

در پایان این بخش از جلسه، دولابی رییس کمیسیون عمران شورای شهر بر گرفتن رای از اعضا درباره تیمداری شهرداری یا انصراف از آن اصرار کرد که از سوی هیات رییسه پذیرفته نشد. نهایتا وی نیز گفت: نمی دانم چرا رای دادن در این خصوص برای برخی همکاران ما سخت است.

اجاره ساختمان های شهرداری در دوره بی پولی

بخش دیگری از جلسه شورای شهر به بررسی لوایح شهرداری اختصاص داشت.

تمدید قرارداد اجاره ساختمان شهرداری منطقه دو در بهمنی از ماهیانه 20 به 35 میلیون تومان یکی از مصوبات بود.

در این بین، اکبر توسلی عضو شورا با اشاره به رکود درآمدی شهرداری که در پرداخت حقوق ماهانه کارمندان هم عاجز مانده، گفت: پرداخت چنین اجاره هایی از سوی شهرداری منطقی نیست و باید بازپس گیری املاک شهرداری مثل خانه جوان که قبلا در اختیار مرکز رشد و حالا به جهاد دانشگاهی واگذار شده در دستور کار باشد.

برزگرزاده عضو شورا هم از بی نتیجه بودن مصوبات چندسال اخیر برای احداث ساختمان شهرداری مناطق با وجود تعیین بودجه انتقاد کرد.

در همین حال، خورشیدیان سرپرست شهرداری واگذاری ساختمان خانه جوان را مربوط به دوره قبل از خودش دانست که براساس تفاهم با استانداری بوده، اما برخی اعضای شورا با اشاره به اینکه این واگذاری بدون مجوز شورا بوده آن را تخلف دانسته و تاکید کرد: استانداری با منت پول ارزش افزوده شهرداری را می دهد و دادن ملک شهرداری براساس سفارش استانداری درست نبوده است. خورشیدیان نیز گفت قرار است زمین جمعه بازار و خانه جوان را فراخوان عمومی کرده تا سرمایه گذاری برای آن پیدا شود و از این سردرگمی خارج شود.

خورشیدیان همچنین با اشاره به اینکه برای دو زمین شهرداری از کمیسیون ماده پنج، مجوز ساختمان 11 طبقه برای شهرداری منطقه یک و ساختمان 5 طبقه برای شهرداری منطقه دو گرفته شده، بیان کرد: با وجود طراحی نقشه هر دو ساختمان، اما هرسال اعتبار آنها در بودجه جابجا شده و امکان احداث ساختمان فراهم نگردید.

وی در پایان گفت که بازپس گیری زمین های شهرداری از دستگاههای دیگر در دستور کار قرار گرفته که به ساماندهی املاک شهرداری کمک می کند، از جمله زمین شهرداری بوشهر در برازجان که سالهاست در اختیار آبفا بوده و با پیگیری قضایی، قرار شده هزینه آن را بپردازند، یا زمینی که در خیابان ساحلی در اختیار شرکت صدرا بوده و موارد دیگر.

شهرداری بابت آرامستان باید 40 میلیاردتومان به اوقاف بدهد!

همچنین لایحه شهرداری برای برداشت 2 میلیاردتومانی از حساب حذف پارکینگ جهت اعتراض به رای دادگاه بدوی که به سود اداره اوقاف صادر گردیده، مصوب شد.

براساس توضیحات خورشیدیان، تا سال 84 مالکیت آرامستان بهشت صادق با شهرداری بوده ولی پس از آن براساس بخشنامه کشوری، آرامستان های شهری باید به اوقاف واگذار می شد و اوقاف که این مالکیت را کسب کرد؛ از آن زمان پیگیر گرفتن پول زمین بهشت صادق با نرخ روز بوده و نهایتا در دادگاه بدوی، شهرداری محکوم به 40 میلیاردتومان شده است.

وی ادامه داد: البته بعدا توضیحات تکمیلی به قاضی داده شده که شهرداری حاضر است عین زمین را بدهد و تا قبل از 84 هم مالکیت داشته و درخصوص دفن اموات منعی نبوده، اما قاضی گفته رای صادر کرده و باید رای در تجدیدنظر تغییر کند. ما خوش بین هستیم رای در آنجا تغییر کند.

طاهره شمشیری رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر این رای را غیرمنصفانه دانست و از اینکه اوقاف حاضر به گرفتن عین زمین نشده و پیگیر دریافت قیمت روز آن است ابراز تعجب کرد.

به گفته وی، شهرداری اگر به این رای اعتراض نکند؛ در صورت تایید محکومیت 40 میلیاردی، چون این پول در حساب شهرداری نیست، کار به توقیف ساختمان شهرداری می کشد، از این رو کل بودجه شهرداری برای دادرسی 500 میلیون تومان پیش بینی شده که جهت ثبت اعتراض به این رای، باید 2 میلیارد به دادگاه واگذار شود و از این رو ناگزیر به برداشت از حساب حذف پارکینگ شده است. البته امیدواریم رای در تجدیدنظر به سود شهرداری برگردد و 2 میلیاردی که برای اعتراض گذاشته شده به شهرداری مسترد شود.

در این زمینه
بودجه عمرانی شهرداری بوشهر از کوچکترین شهرداری استان کمتر شده/ سیمان و بلوک هم نداریم/ هرچه پول داریم صرف حقوق می‌شود

-->