پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24054126 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1116636
کد خبر : 345850 تاریخ ثبت : 1399/5/11 18:06 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ تظاهرات علیه پوتین در خاباروفسک

خلیج فارس:هزاران تن از معترضان در شهر خاباروفسک روسیه برای سومین هفته به خیابان‌ها آمده و علیه کرملین دست به اعتراض زدند.

به گزارش فرارو، اعتراضات علیه نحوه رسیدگی ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهور روسیه به بحران سیاسی در منطقه خاباروفسک است. ساکنان این منطقه، واقع در شرق دور روسیه بابت بازداشت سرگئی فورگال، فرماندار محبوب و مردمی این منطقه که به اتهام دست داشتن در چند فقره قتل دستگیر شد ناراضی هستند؛ وی این اتهامات را رد کرده است.

بازداشت وی که حامیانش آن را با انگیزه سیاسی می‌دانند باعث شد تا اعتراضات خیابانی شکل گیرد و این مساله باعث نگرانی و نارضایتی کرملین شده است؛ آن‌هم در زمانی که کرملین سخت در تلاش است تا در بحران کرونا کشور را از نظر اقتصادی سرپا نگهدارد.

حامیان فورگال بازداشت وی را سیاسی می‌دانند. در اعتراض به این وضعیت، از سه هفته پیش اعتراضات خیابانی در خاباروفسک آغاز شود.

معترضان امروز زیر باران شعار آزادی و ما به خواست خودمان اینجاییم سر دادند. آن‌ها همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که رویشان نوشته شده بود «وسیه بدون پوتین و شعار پوتین، استعفا بده سر می‌دادند.

 
-->