پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23720038 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 783453
کد خبر : 345731 تاریخ ثبت : 1399/5/11 10:06 نظرات تایید شده : 0

بستری ۴۰ درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در تهران

خلیج فارس: دکتر علی دباغ فوق تخصص بیهوشی قلب با حضور در برنامه به خانه بر می‌گردیم از شبکه پنج سیما و همچنین استاندار تهران به صورت ارتباط تلفنی با این برنامه تلویزیونی درباره موضوعات مختلف بیماری کرونا سخن گفتند.

                          بستری ۴۰ درصد بیماران بدحال کرونایی کشور در تهران

به گزارش خلیج فارس به نقل از تابناک؛ در ادامه مهم بخش این گفتگو را می‌خوانید.

◊ دکتر علی دباغ:

♦ سازمان جهانی بهداشت بر اساس تغییرات احتمالی ویروس کرونا و تغییر کلی آن در سطح جهان؛ توصیه‌های جدیدی ارائه کرده است.

♦ با اعلام رسمی رئیس سازمان بهداشت جهانی تا قبل از سال ۲۰۲۱ واکسن ویروس کرونا به بازار نمی‌رسد.

♦ موثر‌ترین و ساده‌ترین راه برای پیشگری از شیوع بیماری کرونا؛ رعایت فاصله حداقل دو متر، شست و شوی مکرر دست‌ها و استفاده از ماسک که به مثلث طلایی معروف شده، است.

♦ اما در این بین استفاده درست از ماسک از همه مهم‌تر است، پس از استفاده از ماسک به هیچ عنوان نباید به سطح بیرونی آن دست زده شود، برای برداشتن از کش‌های آن استفاده شود و هرگز ماسک را زیر چانه یا بینی قرا ندهیم.

♦ ارزش ماسک‌های خانگی به اندازه ماسک‌های پزشکی نیست، اما در صورت در دسترس نبودن ماسک پزشکی زدن این نوع ماسک از نزدن آن بهتر است.

◊ دکتر محسنی بندپی؛ استاندار تهران:

♦ شرایط زرد در تهران همانند وضعیت قرمز است؛ ۴۰ درصد بیماران بد حال کشور در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند به همین دلیل باید محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بیشتر رعایت شود.

♦ برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا؛ استخر‌های سرپوشیده، سینما و تئاتر، باغ موزه ها، تالار‌های پذیرایی، برگزاری نماز جمعه، باشگاه‌های ورزشی، کافه، باغ وحش، شهر بازی و هر گونه تجمع و همایش به طور کامل تعطیل شده است.

♦ برای کاهش سفر‌های درون شهری، از ظرفیت دور کاری در استان تهران استفاده شده است.

♦ ۱۰ مرکز تجمعی در تهران تذکر گرفته اند که اگر رعایت نکنند پاساژ به طور کامل تعطیل خواهد شد.

کلمات کلیدی خبر : کرونا
-->