پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23951177 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1014109
کد خبر : 345661 تاریخ ثبت : 1399/5/10 21:31 نظرات تایید شده : 0

بیماران چشم انتظار اهدای خون

بیماران چشم انتظار اهدای خونخلیج فارس: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: شیوع کرونا اهدای خون را در استان کاهش داده و ذخایر خونی را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش خلیج فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ دکتر نرگس عبیدی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا و توصیه به مردم برای حضور کمتر در اجتماع، مراجعه به مراکز اهدای خون نیز کمتر شده که باعث کاهش ذخایر خونی استان شده است.
 
وی با اشاره به نیاز دائمی برخی بیماران به خون افزود: ۵۰۰ بیمار تالاسمی در استان بوشهر نیازمند همیشگی خون هستند، علاوه بر این افرادی نیز که دچار سوانح و حوادث می‌شوند و کسانی‌که در نوبت جراحی قرار دارند، نیازمند خون می‌شوند.
 
مدیرکل انتقال خون استان با تاکید بر اینکه اهدای خون در شرایط کرونایی هیچ خطری برای اهدا کننده در پی ندارد تاکید کرد: همه دستورالعمل‌های بهداشتی در پایگاه‌های انتقال خون رعایت می‌شود و همه وسایلی که در این پایگاه‌ها استفاده می‌شود یک بار مصرف و یا وسایلی هستند که به طور مرتب ضد عفونی می‌شود و مردم نباید در این زمینه نگرانی داشته باشند.
 
وی یادآور شد: استان بوشهر از استان‌های برتر در زمینه اهدای خون مستمر است.

کلمات کلیدی خبر : اهدای خون
-->