پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24522211 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1583127
کد خبر : 345590 تاریخ ثبت : 1399/5/10 13:37 نظرات تایید شده : 0

نظارت ۳۲ اکیپ دامپزشکی استان بر ذبح بهداشتی دام در عید قربان

خلیج فارس: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از تجهیز و ساماندهی ۳۲ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی برای نظارت رایگان بر ذبح دام در روز عید قربان در مکان‌های تعیین شده ۱۰ شهرستان و ۴ کشتارگاه دام استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خلیج فارس؛ مرتضی بحرانی با تبریک عید سعید قربان با تاکید بر مقابله با کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهار داشت: مردم در عرصه مصون ماندن از ابتلا به ویروس کرونا باید موارد بهداشتی به ویژه از ماسک رعایت و استفاده کنند چراکه بیماری کرونا سن و جنس نمی‌شناسد و همه مردم در صورت رعایت نکردن در معرض ابتلا به بیماری خطرناک کرونا قرار دارند.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر دارای 4 کشتارگاه در خورموج، کنگان، دیلم و گناوه است افزود:در شهرهای دیگر که کشتارگاه وجود ندارد با هماهمگی شهرداری، کمیته امداد و بهزیستی مکان‌هایی تعیین شده که با تماس با اداره کل دامپزشکی بوشهر این مکان‌ها برای ذبح دام معرفی می‌شود.

بحرانی  با تاکید بر رعایت پروتکل بهداشتی خاطرنشان کرد: تمامی مکان‌ها و کشتارگاه‌های استان بوشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر اساس دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی  مقابله با کرونا در روز عید قربان آمادگی لازم به منظور کشتار دام قربانی و تحویل لاشه استحصالی به متقاضیان به صورت رایگان را دارند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه این دامپزشکی به صورت ویژه نسبت به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی بر دام‌های قربانی مردم اقدام می‌کند گفت: در این راستا مجموعه دامپزشکی استان بوشهر تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری مراسم عید قربان در نظر گرفته است.

بحرانی از تجهیز و ساماندهی اکیپ‌‌های ثابت و سیار دامپزشکی برای نظارت بر ذبح دام در روز عید قربان خبر داد و بیان کرد: در همین راستا 32 اکیپ شامل 16 اکیپ ثابت و 16 اکیپ سیار با حضور 11 دکتر دامپزشک، 21 بازرس بهداشت گوشت و 2 ناظر شرعی برای ذبح در کشتارگاه‌ها و نقاط تعیین شده برای ذبح دام مستقر شده و خدمات خود را رایگان ارائه می‌دهند.

وی، با بیان اینکه مدیرکل دامپزشکی استان بوشهربا بیان اینکه  تیم‌های دامپزشکی از صبح امروز در عید سعید قربان فعال شده‌اند خاطرنشان کرد: ذبح دام قربانی در منازل و معابر ممنوع است که تقاضا می‌شود برای جلوگیری از انتشار بیماری کرونا و بیماری‌های قابل انتقال از دام به انسان خودشان در منزل و معابر عمومی اقدام به ذبح دام نکنند.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با تاکید بر این نکته که  مردم در هنگام خرید دام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به همراه خود عینک، دستکش و ماسک داشته باشند تصریح کرد: یکی از خطرناکترین بیماری های مشترک بین انسان و دام بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است که برای پیشگیری از انتقال احتمالی این بیماری به افراد که به شدت هم خطرناک است، توصیه می‌شود خانواده‌ها گوشت قربانی را حداقل 24  ساعت پس از نگهداری در بسته بندی لازم در یخچال مصرف کنند.

بحرانی بیان کرد: امروز در عید سعید قربان  کارکنان دامپزشکی در محل شبکه‌ها و اداره کل، پاسخگوی تماس‌های تلفنی و حضوری شهروندان و اعزام تیم‌های سیار به محل‌های مورد نظر آنان هستند.

کلمات کلیدی خبر : مرتضی بحرانی دامپزشکی
-->