پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24315006 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1376700
کد خبر : 345499 تاریخ ثبت : 1399/5/9 19:25 نظرات تایید شده : 2

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی درباره شهر چغادک

خلیج فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین شعله‌های بیماری کرونا در شهر چغادک به دلیل مراوده با استان خوزستان به وجود آمد و در همه گیری اخیر نیز این شهر بیش از همه مناطق مبتلا به ویروس کووید ۱۹ در آن شناسایی شد به همین دلیل این شهر برای استان بسیار مهم است.

به گزارش خلیج فارس؛ دکتر سعید کشمیری افزود: مردم باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت جدی و دقیق اقدام کنند زیرا این شهر دروازه ورودی بیماری به استان است.

وی ادامه داد: هرچند با اعمال محدودیت‌ها و همکاری مردم میزان ابتلا در استان و بستری‌ها از حالت انفجاری که داشت ثابت مانده اما باید این رعایت بهداشت و دستورالعمل‌ها همچنان ادامه داشته باشد.

 کشمیری تاکید کرد: با توجه به بافت مردمی خاص شهر چغادک انتظار می‌رود برای کنترل بیماری مسئولان شورا و  امام جمعه نسبت به توجیه مردم در زمینه بیماری کرونا و رعایت مراودات آنها اقدام کنند.

وی بیان کرد: اشاعه بیماری در شهر چغادک بیشتر به دلیل برگزاری برخی مراسم‌ در منزل است که ادامه این روند ممکن است خسارت‌های زیادی از جمله تلفات جانی به دنبال داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به طرح توسعه درمانگاه چغادک گفت: در برنامه توسعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک مرکز درمان بستر برای این شهر پیش بینی شده و در مرحله تصویب نهایی است و در صورت تصویب یک مرکز یکهزار و ۷۰۰ متری شبیه یک بیمارستان محلی پیش بینی شده که امکان خدمات رسانی و نگهداری بیماران به مدت ۲۴ ساعت را دارد.

وی افزود: با توجه به جمعیت شهر چغادک توسعه اورژانس این شهر از اولویت‌های کاری این شهر است.

کلمات کلیدی خبر : چغادک سعید کشمیری
-->