پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24058821 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1121308
کد خبر : 345493 تاریخ ثبت : 1399/5/9 19:15 نظرات تایید شده : 0

ثبت 4 فوتی جدید کرونا در استان بوشهر

خلیج فارس: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۱۸۹ مورد مثبت قطعی مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گزارش خلیج فارس؛ دکتر سعید کشمیری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند و در حال حاضر ۱۸۹ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

او افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۹ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۱۶ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: دو نفر از همشهریان عزیزمان روز چهارشنبه و دو نفر روز پنجشنبه فوت‌شده‌اند که تست کرونا آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است و در رده سنی ۶۵ تا ۹۳ سال هستند.

دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۳ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۲۳ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

او در خصوص ذبح دام در عید قربان با توجه به بیماری کرونا عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا به مردم توصیه می‌شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آن‌ها قبل و بعد از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت قبل از مصرف را رعایت کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: قربانی نکردن دام‌های دارای علائم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی‌گراد حداقل ۲۴ ساعت قبل از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت کنند.

کلمات کلیدی خبر : سعید کشمیری
-->